| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face castrarea motanilor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

La veterinar. Sper ca nu ai de gand sa chinui motanul acasa, cu vreo foarfeca ruginita...

| pisi dy a răspuns:

Te duci la veterinar ( ca sper ca n-ai de gand sa-ti castrezi tu motanii) dupa ce ti-ai facut programare, tii motanul nemancat de cu seara daca-l duci dimineata sau de dimineata daca te duci seara, ii face neuroleptanalgezie (anestezie pe vena), ii taie outele (in vreo 10 minute care tie o sa ti se para ore, e gata), ti-l da acasa, il mai duci vreo trei zile la antibiotice, ii scoate firele si gata. Dupa aia atentie la mancare ca face litiaza renala ( ai mei toti au facut si i-am hranit cu Whiskas si Friskies)asa ca trebuie sa-i cumperi bobite care regleaza pH-ul urinei ( Purina -"Urinary UR", Hill's, etc- intrebi veterinarul ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stie veterinaru' nu trebuie sa-ti bati capul.