| andreea171998 a întrebat:

Cre este animalul vostru de companie preferat?

Răspuns Câştigător
| loveflorenciabertotti a răspuns:

Pisica uite si de ce imi place.
Va pot explica in mii de cuvinte de ce imi plac pisicile, insa voi incerca sa fac un scurt rezumat la ceea ce gandesc.

Imi plac pisicile pentru ca sunt elegante, mereu stiu sa paseasca de parca ar fi pe o scena sau pe un podium. Bineinteles, curatenia lor este remarcabila si au o mare grija de modul in care arata blanita lor pe care incearca mereu sa o aranjeze.

Pisicile vor obtine mereu ceea ce doresc indiferent prin ce mijloace. Se vor da pe langa tine, vor toarce si nu vor ezita sa te scoata din sarite atunci cand prima metoda va da gres. Vor insista fara limite pana cand, fara speranta, vei decide ca e mai intelept sa le dai ceea ce vor.

De asemenea, pisicile sunt cele mai bune mame. Nu am vazut niciodata o pisica sa isi abandoneze puii ba chiar am mai vazut la televizor cate o pisicuta care a adoptat un pui de catel sau de alt animalut.

Daca tu le iubesti din suflet, iti vor intoarce mereu dragostea. Indiferent de parerile altora care zic ca pisicile nu iubesc, eu o vad pe Missy care ofera atata dragoste si nu poate trai fara ea.

In alta ordine de idei, pisicile au personalitate. Nu cred ca exista animale cu mai multa personalitate decat a lor, astfel nu vei reusi sa le convingi sa faca ceva daca ele nu vor. Pe langa personalitate cred ca exista si o mare doza de incapatanare pe care sincer o admir pentru ca nimeni nu ar trebui sa te oblige sa faci ceea ce nu vrei.

Ceea ce imi place mie la ele este si faptul ca nu sunt lacome. Pisicile nu vor manca niciodata toata mancarea din castron doar pentru ca este acolo. Vor manca pana se satura, urmand sa revina apoi cand le este din nou foame.

Pisicile sunt o combinatie de eleganta, personalitate si afectiune.

16 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Mie imi plac cel mai mult pisicile.Au blana foarte pufoasa si sunt tare jucause.Tie? happy

| Lalala202 a răspuns:

Hamster, caine, papagal, broasca testoasa, pesti.happy In ordinea asta:p

| Pufoshenia a răspuns:

Catelushul:X

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Cainele.Mai ales Husky.Ii ador!

| R0000zyyyyy a răspuns:

Catelul,pisica nu o suport fiindca lasa mult par, hamsterul e dragut

| AxxyAlexandra a răspuns:

Cainiilove struck
Aia mici si pufosilove struck

| GEORGE a răspuns:

Cainele. catelusii sunt cei mai draguti.

| Anileda a răspuns:

Cainii; x

| aalleexandra a răspuns:

Pisica dar si cainele nu pot alege dar al tau? fundita?

| xdeex a răspuns:

Papagalul love struck

| marinteodora a răspuns:

Cainele al tau?

| alinanicoleta99 a răspuns:

Pisica love struck

| SorynaSweet a răspuns:

Catelusii, normal. Bichon mai bine spus, prntru ca sunt mici si creti :X.

| Denisa_2520 a răspuns:

Cainii :X mai ales caniche day dreaming

| johnNy_3794 a răspuns:

Magaru` de companie laughing

| Tudy_1154 a răspuns:

Mie imi plac pisicile. Dc intrebi?