| floryy a întrebat:

Credeti ca fetele pot sa joace fotbal?

27 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

De ce nu? K doar si fetele au 2 picioare, nu? Mare schema sa fugi dupa o minge si cand o prinzi s-o dai la altu. Nu-ti trebuie organe masculine ca sa poti face asta...

| just for me a răspuns:

Dc nu?

| Bacemi a răspuns:

Nu mi se pare deloc aiurea. Chiar am si urmarit meciuri de fotbal ale fetelor. Au drept oricand sa joace. Dar daca e sa plac o fotbalista sau o sportiva in general trebuie sa dea dovada de contrast. Pe langa forta si determinarea necesare in sportul respectiv trebuie sa dea dovada de gingasie, de sensibilitate, de feminitate in primul rand. Astfel mi-ar parea prea masculine si nu m-ar interesa. Dar asta vorbind din punct de vedere al atractiei. Nu am nimic impotriva fetelor care practica un sport. Ba chiar unele sunt simpatice. De exemplu o admir pe Ada Nechita. Chiar daca in cazul ei vorbim de handbal si nu de fotbal.

| AvalohAlyn a răspuns:

Exista fotbal profesionist de fete in lume deci de ce nu.Fotbalul este in general mai placut si mai jucat de baieti dar asta nu inseamna ca fetele simpatizante ale acestui joc nu poti fi aproape de echipe, jucatori sau chiar sa joace.

| Alëxąndŕą a răspuns:

Da daca sunt talentate degeaba se andtreneaza! ca daca nu ai macar ceva talent

| RecycleBin a răspuns:

Da.eu am o colega care joaca fotbal cu baietii, si chiar mai bine decat ei.si avand in vedere ca este si bolnava...happy

| Lollypop a răspuns:

Hmm...eu nu prea sunt buna la fotballaughing, dar chiar mi se pare ok sa joace si fetele.Numai ca eu am vazut niste fete care jucau, numai ca erau iubitii lor in echipahappy.

| aLL3xandra97 a răspuns:

DA! dc nu? eu joc fotbalbig grin

| Anileda a răspuns:

Da noi ce avem daca jucam?
Avem bete in loc de picioare?
Normal ca se poate, cine doreste, exista si fotbal feminin da un search pe google si o sa gasesti.
O zi bunahappy

| Poinsettia a răspuns:

De ce sa nu poata? Sunt legate de picioare? laughing

| AndutzaAndu a răspuns:

De ce nu? Eu cred că pot să joace şi ele fotbal. Există şi fotbal feminin...

| Simona a răspuns:

Sigur ca da.
daca iti place de ce sa nu il practici...
nu conteaza parerile celor din jur

| Domyno a răspuns:

Sa inteleg ca nu stii de existena echipelor de fotbal feminin. rolling eyes

| FreeStyle_6834 a răspuns:

Fetele? de ce nu, daca se antreneaza un pic sunt sigur ca in joaca nu vor arata mai rau ca baietii, de fapt poate ca noua ni se pare usor fodbalul ca jucam de mici copii da pentru ele poate fi un chin sa se invete, in orice caz la mine in grupa NIMENI nu poate juca fodbal din fetehappy

| cяιss a răspuns:

Oarecum dalaughingDar nu pot fi asa bune ca baietii rolling eyes laughing

| prafdestelutze a răspuns:

Normal, doar avem drepturi egale cu ale baietilor smugsmugsmug

| Aniii a răspuns:

De ce sa nu joace.si eu sunt fata si mai joc din cand in cand.De ex. verisoara mea joca destul de mult fotbal cu baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaa normallaughing
dăăăă!smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| pengu a răspuns:

Bineinteles, de ce nu? si eu am jucat fotbal (sunt fata big grin) si jucam destul de bine.
daca iti place, joaca si nu te lua dupa prejudecati tongue

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Dc nu?

| acdcfan a răspuns:

Da si nu...pe de o parte cred ca acest sport nu este tocmai potrivit pentru a-l practica o fata dar pe de alta parte cred ca un om trebuie sa-si urmeze pasiunile si cine stie poate una este chiar talentata si nu se stie ce jucator poate iesi din ea.

| LadyM_8234 a răspuns:

Logic ca Da!big grin

| ~(*.*)....alexutza....(*.*)~ a răspuns:

Da...eu spre exemplu joc fotbal cu baietii...big grin

| Andrey_3199 a răspuns:

Desigu inca foarte bine daca sunt antrenate

| stance a răspuns:

Da

| justmyluck a răspuns:

Am teren in spatele blocului si ies cu baietii l FOTBAL...