| Mélancolie a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul "Hachiko: A Dog's Story"?

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Un film pe care majoritatea il considera lacrimogen, chiar si eu. Am plans la vazul acelui catel loial care-si astepta stapanul zi de zi, in acelasi loc. Se pare ca animalele de companie sunt mult mai lioale decat un om, ca si ele au sentimente. Lucrul acesta este demonstrat nu numai in acest film, inspirat din realitate totodata, cat si in viata cotidiana a fiecarui om.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca e bun filmul eu nu am auzit de el dar din cate zici tu trebuie sa fie istoria unui caine necajit care ajunge in maini bune si intampina diverse obstacole.

| Rioko a răspuns:

Superb, trist, profund, emotionant si... lacrimogen (eu am inceput sa plang la el)
Intr-un cuvant : perfect!
Se vede ca mi-a placuthee heesmug

| adRiaNOO a răspuns:

Este un film emotionat. o poveste as putea spune reala. foarte frumos filmu.merita vazut. un film de vazut in familie:d. funda>?

| Crazy Penguin a răspuns:

Uita-te la el ca merita, este emotionant. In china chiar exista o statuie cu acest caine, povestea este chiar reala(acel caine a existat): http://images.travelpod.com/users/spracf/1.1226114160.hachiko-statue.jpg

| nobody_9356 a răspuns:

Super tare... merita de privit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai tare film cu si despre caini facut vreodata si intr-adevar este facut dupa o povestea reala, si statuia nu se afla in China ci in Japonia mai exact Odate, si corpul lui (impaiat) se afla la "National Science Museum of Japan" din Ueno

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impresionant! Emoţionant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kjkjjkjk