| lizzy125 a întrebat:

Cu ce as putea sa-mi hranesc pisica in afara de conserve/mancare speciala pentru. pisici? O sa imi iau o pisica, dar daca i-as da in fiecare zi conserve, probabil nu ar mai manca altfel de mancare.La cainele meu ii dau resturi de mancare, ceea ce nu ii o problema, dar la pisica ce sa-i dau? Mersi mult. :*

Răspuns Câştigător
| RecycleBin a răspuns:

Poti sa ii mai dai sunca taiata, carne(NU CRUDA!)lapte(in care poti sa ii pui un galbenus de ou-este foarte sanatos), si resturi daca mananca. poti sa alternezi sa vezi daca ii place mancarea cumparata si cea din casa. poti sa iei mancare uscata(kitty-cat)care o va manca siguuur! dar NICIODATA PRAJELI! mancare de asta mananca pisicutsa mea, dar poti incerca si altceva.
Sunt si alimente interzise complet:peste crud, hrana de caini, unele resturi(poti carene de pe oase, osicioare), albus de ou crud(galbenus da)
carnea trebuie sa fie ingredientul principal din hrana ei. Carnea gatita poate fi completata cu legume fierte (morcovi, dovlecei, mazare, porumb), cereale, branzeturi, lapte, iaurt, galbenus de ou.Nu uita ca pisica trebuie sa bea suficienta apa zilnic. Pe cat posibil, apa nu trebuie sa fie de la robinet, ca sa nu contina clor.
intai, ar trebui sa vezi ce ii placa, s`ar putea sa nu vrea ori si ce, dar incearca. sper ca team ajutat.PaPa!

4 răspunsuri:
| Alexandra. a răspuns:

Pulpite de pui...sa vezi ce ii va placea.laughing
Sauuu...ciocolata.Vorbesc in cel mai serios mod, am aici la bloc o pisica ce adora ciocolata.hee hee

| thealchemist a răspuns:

Peste, lapte, etc., sunt multe alimente proaspete bune pentru o pisica.
dar l-ai intrebat pe ciinele tau daca e de acord cu ideea de a imparti afectiunea ta cu o felina?

| ancutsa410 a răspuns:

Pisica papa tot ce papi tu, sau ma rog, aproape tot. dai supe, piureuri, chestii de genu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Graunte pentru pisici