| lariiiin a întrebat:

am si eu o intrebare dau funda+vot...am o pisicuta care are aproximativ 2 ani, de 6 luni (aproximativ)ii cade blana in continuu...mi-a spus cineva ca s-ar putea sa ii cada blana asa de des din cauza mancari(tin sa precizez ca mananca numai conserve/plicuri de mancare in sos speciala pentru pisici, alceva nu mananca nici in ruptu' capului) daca este adevarat ce ar trebui sa ii dau de mancare in locul mancarii speciale pentru pisici si ce as putea sa fac in afara de faptul ca o perii zilnic si ii fac baie o data pe saptamana)

2 răspunsuri:
| akaleesh20 a răspuns:

Nu e cazul sa te ingrijorezi... Pisicilor le cade parul pentru a creste altul, a se regenera...cumpara-i un sampon special pentru ea si nu o mai peria asa de des in urmatoarele 2-3 saptamanihappy Funda?

| vampyremisa a răspuns:

Pai, eu am animale, iti pot spune ca blana ii poate cadea din mai multe motive. Poate fi alergica la ceva, ca puricii, dar nu uita, primavara si toama animalele isi schimba blana.