| misteriosul negru* a întrebat:

Cu ce sa hranesc papagalul meu Jako?

7 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Mancare pentru papagali
seminte
.

| Black_Cherry a răspuns:

Du-te la un magazin de animale si cere mancare de papagali adica seminte

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Te duci la un Pet Shop si o intrebi pe vanzatoare sau pe vanzator de mancare pentru papagaliitongue, mai sunt si diferite pietre sa-si ascuta ciocu, te sfatuiesc sa nu-i iei si o partenera, eu am avut au facut si puii, dar faceau o galagie+ ca masculu batea femela cand avea puii si nu-i o imagine placuta sa vezi un papagal insangeratwinkingwinkingwinking

| 334499 a răspuns:

In libertate Jako se hraneste cu seminţe, fructe de padure si mei. In captivitate, se recomanda ca dieta zilnica sa fie completata cu fructe proaspete (mere, ananas, kiwi, mango) si legume (morcovi, conopida)

| Aenoenienanonim a răspuns:

Cu "Mei" pentru papagali.se gaseste la toate pet-shopurilehappy

| hugo a răspuns:

Mai avem sa raspundem la intrebari gen: cum fac sa ies din casastraight face Pe jako il hranesti simplu si eficient, ii cumperi mancare de papagali, nu ii da salata verde sau varza si pune-i paine uscara in colivie ca sa aiba ceva tare sa isi"intareasca ciocul"

| plasticstyle a răspuns:

Sa nu i dai paine.mergi la petshop unde se gasesc hrana pentru papagali.