| Anonimmm a întrebat:

Cum credeti ca se inteleg baieti din zodia pesti cu fetele din zodia balanta?; x. Un rasp va rog big hug
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Apa si Aer? Apa minerala! Clocotul izvoarelor! Un cuplu la care stelele pot strâmba putin din nas, dar, cu ceva efort din partea Pestilor, totul este posibil.

Nascut sub semnul lui Venus, nativul din Balanta este adesea rafinat, sofisticat, cu tendinta – absolut naturala în cazul lui – de a-si tine capul în nori. Si picioarele pe Pamânt. Fiindca Balanta este în acelasi timp un semn cardinal si masculin. Precum Aerul care patrunde peste tot, nativul acestei zodii este foarte sociabil si adesea îl veti gasi în localuri elegante, în locuri publice, mereu înconjurat de prieteni. Aici, s-ar putea sa fie o mica problema pentru Pestele cel sensibil si introvertit, caci el oboseste repede în compania altora, având acea capacitate atât de rara de a simti si de a absorbi energiile ce-l înconjoara. De aceea, el are nevoie, mai mult ca alte zodii, de anumite perioade de singuratate, în care sa-si refaca fortele, sa reflecteze sau sa viseze cu ochii deschisi. Balanta e de parere ca Pestele petrece cam prea mult timp singur. Asa ca, pentru a face ca relatia sa mearga, acesta din urma va trebui sa lase putin mai mult de la el si sa încerce sa se adapteze stilului de viata al Balantei.
funda fast :p

4 răspunsuri:
| LeMotán a răspuns:

Apa si Aer? Apa minerala! Clocotul izvoarelor! Un cuplu la care stelele pot strâmba putin din nas, dar, cu ceva efort din partea Pestilor, totul este posibil.
Continuare: http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/pesti/balanta.php

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Si uite si partea a 2-a

Balanta se da în vânt dupa activitati culturale, restaurante de clasa si mai tot ce este la moda. Asa ca, Pestisor, pregateste-te sa iesi în lume. Desi preferi sa stai acasa, în fata televizorului (Neptun, stapânul Pestilor, guverneaza audiovizualul), si satisfactiile tale sunt cel mai adesea de ordin spiritual si emotional, în preajma unei Balante va trebui sa-ti exersezi mai mult calitatile sociale. De vei voi sau nu – tu hotarasti.

Înca unul din punctele dificile ale relatiei poate fi tendinta de a despica firul în patru, pentru care Balanta este atât de renumita (si la care se pricepe atât de bine; în fond, ceea ce cauta orice Balanta este echilibrul, adevarul, egalizarea talgerelor). Pestele are mult mai multa încredere în emotiile si intuitia lui, asa ca, adesea, acolo unde Balanta va încerca sa descopere ratiuni si motivatii si logica, Pestele va ridica pur si simplu din umeri: adevarul lui vine pe alte cai... Nu uita ca Balanta este o fiinta foarte logica – si ma refer la logica-logica, de-aia serioasa, nu logica intuitiei...

Balantei îi place sa domine, sa preia controlul, chestii de-astea total neimportante pentru un Peste, care se simte chiar mai bine "sub papuc", fiindca astfel nu mai trebuie sa ia hotarâri (o activitate care nu îi place deloc acestui nativ). Asadar, în privinta asta, nici o problema – doar daca nu esti cumva vreun Peste cu un puternic ascendent într-o zodie cu tendinte dominatoare (cum ar fi zodiile de Foc).

| Darthmau5 a răspuns:

Baietii din zodia pesti se inteleg cu fetele din zodia balant a exact cum se inteleg si cei din scorpion cu fecioarele sau toate tampeniile.
Zodiile is cele mai mari tampenii ce puteau fi inventate. Ce legatura poate sa aiba luna in care te-ai nascut cu personalitatea ta?! Sau ce au saracele planete cu tine? absolut nimic.
Asa ca lasa tu apa minerala si izvorul minunilor si daca iti place de fata respectiva(presupun), actioneazawinking