| AvalohAlyn a întrebat:

Cum deosebesc o nimfa baiat fata si o nimfa fata? Cum ne dam seama ce sex are o nimfa?

3 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Dupa coada sau cap..masculul are coada adica...penele de pe coada cu verzi cu putin galben sau capul cu verde, iar femela coada galbena (fara verde) sau capul galben depinde de nimfa

| eXpreSSss a răspuns:

Baiatul canta si femela urla. Si vb serios cand zic asta, am vut si eu
si am avut aceeasi dilema.

| bogdytzu a răspuns:

Culoarea penajului daca e accentuata si pronuntata e baiat, daca este mai "spalacit" e fata. baiatu mai are o forma de guler cand isi intinde capu se observa si la narile de la cioc se mai putea observa diferente.