| George97177 a întrebat:

Cum dresezi un caine pentru al purea tine in apartament? Adica unde sa doarma, sa nu isi faca treburile peste tot in casa, etc.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
De mic trebuie dresat.
Il certi cand vezi ca face nevoile in casa, scoate-l in fiecare dimineata la ora fixa sa isi faca nevoile.
Pune-i o paturica in locul unde vrei sa doarma, cand il gasesti in alta parte dormind, il iei si il pui pe paturica lui pentru a se obisnuii, sterge de fiecare data unde se urineaza.
Eu asa l-am invatat.
O zi buna happy

1 răspuns:
| FazekasErvin a răspuns:

Trebuie de mic pana la 6 luni cand cainele incepe sa priceapa sa ii faci un orar cand iesi cu el la plimbare pana isi da seama ce are de facut cand vrea sa iti faca treburile
Iar cand face un lucru bun felicita-l arata-ti aprecierea ta fata de acel lucru facut de el si eu am un caine care a stat in casa o perioada deci stiu ce zic