| Leo28 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi iau un caine :
- Am apartament 3 camere si stau la bloc
- As dori un caine care nu prea are mult par si sa sa fie ingrijit mai putin
- Nu vreau un caine de rasa foarte mare ci unul mediu dar micut depinde ce rasa.
- As dori sa nu latre ca nebunu in casa si sa nu faca treburile in casa de 20 de ori.
- Sa nu necesite prea mult alergat si sport (minim 20 min maxim 40 min)
Dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| azer77 a răspuns:

Buna,eu iti recomand bichon maltez. Sunt de talie mica, nu lasa par ...eu am doi ( fata si baiat ) sunt usor de ingrijit insa trebuie macar 30 min - o ora /pe zi sa fie plinbati. Daca ii obisnuiesti de mici nu o sa iti faca in casa; la fel si cu latratul. Deci bichon este o alegere perfecta dupa parerea mea.

3 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

De la un catel nu le poti avea pe toate sa fie mic si sa nu alerge si sa faca nevoi nu prea exista asemnea caine cei cu par lung care se tund nu lasa par din ala mic prina casa un catel linistit este stitzu, pomerian, caniche toy, pechiez imperial ( nu ala de dambovita)
http://rasedecaini.com/tag/poze-pomeranian/
http://www.zooland.ro/Pekinez-4134.html
http://www.sweetshitzu.com/

| ValyCvd a răspuns:

Iti recomand un bichon (e cret si alb ) este foarte dragalas, iti recomand sa il iei pui ca sa poti sa il inveti, la partea cu alergatu nu stiu ce sa zic foarte exact, dar daca nu vrei sa isi faca treburile in casa iti recomand sa il scoti de cel putin 2 ori pe zi afara ( de dimineata si seara)

| Leo28 explică (pentru ValyCvd):

Mersi mult mai asteptam cateva raspunsuri big grin