| invisibleboy a întrebat:

Cum fac gainile sex?
Ca cocosii nu au penis.

27 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Nu m-am intrebat niciodata si chiar este o intrebare foarte buna.
Am gasit pe un forum aceeasi intrebare: http://www.peforum.ro/......cocos.html

Alte răspunsuri
| Ea12345 a răspuns (pentru invisibleboy):

Am vazut si eu. Macar ne-a lamurit BeHappyOriceArFi!

Alte răspunsuri
| Reek54 a răspuns:

Numai raspunsuri tampite ai primit, si sunt sigur ca nu ai pus intrebarea la misto.
Nici eu nu sunt sigur, stiu ca le calca..si asa fecundeaza oul, dar chiar nu inteleg ce legatura are acest "calcat" pe ea cu organismul gainii.

Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Cum se imperecheaza cocosul cu gaina... simplu prin copulare!
Cocosul imobilizeaza gaina, de obicei prin folosirea ciocului cu care se prinde de penele gainii din regiunea cefei. Picioarele, si pintenul cocosului sunt fixate inapoia aripilor gainii, tot cu rol de imobilizare. Dupa imobilizarea zburatorii nefericite (atentie mare: gaina nu are orgasm, deci sa nu intrebi asta in topicul urmator) are loc copularea propriu-zisa in care cocosul isi depune materialul seminal in oviductul gainii (repet- nefericite).
http://ag.ansc.purdue.edu/poultry/images/oviduct.gif

| invisibleboy explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Pai au penis pana la urma? Sau cum le insamanteaza?

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru invisibleboy):

Cocosul prezinta doar o papila care se deschide in momentul in care gaina este imobilizata is cele doua parti fem+masc ajung in contact... urmand sa depuna sperma in cloaca gainii, deci cocosul nu are cuc laughing

| invisibleboy explică (pentru BeHappyOriceArFi):

A, da are ceva acolo care se deschide pana la urma, pai si se vede daca il luam la controlat?

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru invisibleboy):

Nu e mai bine sa afli singurwinking

Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Eu am vazut la mine in gradina ca se cocosescwinking

| Λl๓a a răspuns:

Verisorul meu calca gainile si fac oua... Eu NU mai inteleg NIMIC.

| Manuela_Ela_1975 a răspuns (pentru Λl๓a):

Cred ca cocosul a calcato si pe mami tau de aia ai tu creier de gaina

| SokarDax a răspuns:

Le calca sa faca oualaughing

Alte răspunsuri