| VvladCobianu a întrebat:

Cum imi conving tatal sa-mi ia o pisica British Shorthair Blue? Am gasit site de vanzari si tot dar nu vrea sa auda.

P. s. Stau la curte, mai am o pisica de 2 ani, el vrea sa-mi ia o pisica dar nu vrea sa imi ia o pisica de rasa pentru ca zice ca iese pe strada si o fura cineva.

Raspunsul bun primeste Fundita

2 răspunsuri:
| RoxyGrG a răspuns:

De ce vrei o pisica neaparat dc nu un caine de exemplu bichon, golden retriever, ciobanesc german, shepperd nu stiu si oricum dc nu un pui de pisica oarecare...

Dar daca vrei neaparat ai doua variante:-fa ochii de catel amarat la mine merg mereu
-innebunestel pana o sa zica da

| Sinedd a răspuns:

Pisica aceasta necesita mare grija, mai ales la curte!
Iti dau un mini exemplu: Intr-o seara pisicuta vrea sa iasa afara, tu ce faci nu ii dai voie?! Daca nu ii dai voie, orisicum o sa iasa si ea singura afara intr-o zi, la cat de frumoasa e pisicuta asta sigur o sa o fure cineva, te asigur eu din propria experienta!
N-ai ce face...