| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca pisica mea este British Shorthair, Russian Blue sau Chartreux?

4 răspunsuri:
| ed23tm a răspuns:

Duo la un veterinar sau la
frizer.
glumeam doar happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te ia o carte despre pisici si citestelaughing

| DrRosu a răspuns:

Cauti poze pe google si compari. foarte greu

| nastica008 a răspuns:

British Shorthair este cu blana scurta si deasa, labutele scurte. Fata sre forma rotunda si obrajii proeminenti. Codita in capat nu este ascutita ci rotungita. Russian Blue are putin alte forme ale corpului, mai alungite, labutele ii sunt lungi, urechile mari, la british sunt medii si mici. Botisorul la russian blue este alungit. Chartreux este ceva intre british si russian blue. Labutele ii sunt lungi, urechile medii, botisorul este alungit, are blana ceva mai lunga decat russian, dar mai pufoasa si decat british si nu e atat de deasa. In comparatie cu russian este o pisicuta mai dolofana, nu e atat de supla cum sunt de obicei russian. Dupa cum am mai zis labutele nu sunt scurte ca la british si botisorul ceva mai lung! Sper ca vam fost de folos!