| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi fac motanul sa mai taca din gura, miorlaie orincand? Daca ii zic sa taca miorlaie si mai mult.

11 răspunsuri:
| OnlineZ a răspuns:

F**ei una in cap ..si sa se duca dupa bunica!

| JulyStorm a răspuns:

Cu siguranta este in calduri. Poti merge la veterinar sa iti dea niste pastilute care sa il mai domoleasca, dar eu ti-ar recomanda sa il castrezi si ai scapat definitiv de probleme. Nu numai miorlaitul e o problema in perioada asta, ci si faptul ca urina lor are un miros oribil si isi marcheaza teritoriul pe unde apuca.

| anonim_4396 explică (pentru JulyStorm):

Mai da nu face prin casa thinking si de miros ori m-am obisnuit eu cu el ori e nisipu bun ca nu se simte thinking

| TURCUL0001 a răspuns:

Dai pisica sa se racoreasca.

| Letty03 a răspuns:

Eu l-am invatat pe motanul meu sa-i fie frica de mine. Cand ii zic cu un ton tare, Taci, el tace doar 1 minut. Dar eu cred ca miorlaie cu un anumit scop, trebuie sa afli de ce si sa-l ajuti. Apropo, cati ani are, al meu are 4 ani jumate.

| anonim_4396 explică (pentru Letty03):

Are 7, 8 sau 9 luni laughing. blushing Nu stiu exact. Am citit despre rasa lui si cica " are nevoie de vocalize " da chiar intrece masura, daca nu e bagat in seama da concerte de opera de iti vine sa ii dai gheata sa manance.

| ArySwetty a răspuns:

Nu il bagi in seama laughing

| anonim_4396 explică (pentru ArySwetty):

De mi-ar placea opera ce usor ar fi laughing.

| Bonciu_Robert_1999 a răspuns:

Daca unui animal i-ai spune sa taca, ar tacea in cele din urma, dar s-ar putea sa aiba si o problema de care tu trebuie sa aflii cat mai repede pentru a nu se agrava.

| laurrapidfan90d a răspuns:

Este in calduri, da-i pisicuta(daca intelegi la ce ma refer).

| anonim_4396 explică (pentru laurrapidfan90d):

Ii adusesem una si a sarit pe ea ( ...la bataie ), pretentios motan laughing.