| andrei215 a întrebat:

Cum imi pot dresa cainele are 9 luni bison?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Uite cateva sfaturi pentru dresaj:
http://www.zooland.ro/Comanda__Sezi____obligatorie_oricarui_caine-7230.html
Dar poti vizita si acest site, in care exista si imagini video despre dresarea cainilor, in general:
http://www.cainiutilitari.ro/

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Găseşti pe net tot ce vrei pentru dresajul unui căţel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti o carte de dresaj, cauta metode pe net, vorbeste cu un dresor etc.

| CRC98 a răspuns:

Trebuie sa il inveti cele mai simple dresari (ex:sezi, adu mingea)trebuie sa il iubesti foarte mult, dar dresarea il vei invata cu timpul trebuie sa ai rabdare cu el ca e mic are deja 9 luni!
Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta :X

| Alphabeat a răspuns:

„Îţi poţi dresa singur câinele, depinde doar de cât motivat eşti să faci lucrul acesta", spune Gaşpar. Există numeroase cărţi, DVD-uri şi site-uri pe internet care te ajută să îţi dresezi câinele. De asemenea, poti lua legatura cu un dresor!

| syste754 a răspuns:

Trebuie sa ai cunostinte in domeniu.du l la un dresorwinkinge mai sigur asa.

| ShakyBettySweet a răspuns:

Il dresezi dupa bunul plac.Are o varsta potrivita si va intelege destul de usor daca si tu esti implicat activ.Incepe cu acele comenzi de baza:sezi, culcat, da labuta etc.Eu am 2 carti de dresaj.Insa daca nu ai posibilitati, cauta pe internet sau pur si simplu incearca singur.Cand nu face ceea ce vrei, nu te supara pe el. Spune'i "FUI" sau "NU" apoi incearca din nou.La orice tentativa a sa de a face miscarea corecta, trebuie rasplatit.In concluzie, trebuie sa fii calm, bland, rabdator dar si hotarat.Trebuie sa'i insipiri curaj si activitate catelului, nu frica/descurajare. Succeswinking