| WhiteLore a întrebat:

Ce patesc dca ma zgriat un caine cu dinti dar nu mia cur sange cainele are 3-4 luni este bison

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Bună. Ai spală-te bine unde te-a zgâriat câinele ca să nu ai microbi. Nu pățești nimic, stai liniștită. Data viitoare fi mai atentă.

8 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Nu cred ca ai nimic..sunt doar niste zgarieturi minore!

| tlaura a răspuns:

Acel caine poate are o boala, iti recomand sa te duci la doctor chiar daca nu ti-a curs sange big grin. Chiar daca e doar o zgarietura iti poate da o boala grava

| Geoツ a răspuns:

Te-a zgariat un caine dar nici nu ti-a dat sangele?
Iti spun eu ce trebuie sa faci: sa iei un abecedar in mana si sa treci prin clasele primare din nou urmand sa-ti `retusezi` intrebarea. big grin

| WhiteLore explică (pentru Geoツ):

Verisoara mea a pus intrebarea nu eu.
PS:are 5 ani si cred ca scrie mai bine decat tine

| Geoツ a răspuns:

Inteleg ca te simti nevoita sa iei apararea "verisoarei" tale pe care, intr-un mod indirect, am jignit-o (oarecum). Insa daca vrei sa faci asta, spune ceva adevarat, deoarece nu am nicio greseala in scriere. big grin
P.s. : Ea scrie mai bine decat tine.winking

| Yo_Geony_1994 a răspuns:

Probabil ca ar trebui sa mergila medicul de familie si sa verifice daca totul este in regule (parerea mea)