| pintexim a întrebat:

Cum imi pot dresa cainele sa nu mai faca in casa?dar mai repede!1

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Trebuie sa il scoti regulat afara, de 3 ori pe zi, inainte cu 20-25 de minute de a iesi sa ii dai de mancare, pana ve-ti ajunge afara, hrana se va digera si va fi eliminata usor.Pana se va obisnui, cand o sa mai faca, rulezi un ziar/revista si ii dai usor peste fundulet, sa nu il doara, doar ca sa inteleaga ca nu a facut bine, ii certi putin, iar cand iesiti afara si isi face treburile il feliciti!
Aceasta metoda e foarte buna, iti zic din propria experienta si eu detin un caine.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge cu o cirpa imbibata in otet,dar stoarsa bine,locul in care a facut,nu va mai face in acel loc.Un petic de cirpa sau mocheta,ce ai, freaca locol in care a facut si pune-o pe balcon, sau unde vrei sa faca.Cind il vezi ca face in loc nepermis, cearta-l dar nu-l lovi.Se va dezvata incet de acest obicei.Mult noroc.

| pintexim explică (pentru anonim_4396):

Pai asa am invatat-o pe tot timpul vaccinelor deparazitarilor dar acum trebuie sa o invat sa faca afara

| anonim_4396 a răspuns (pentru pintexim):

Incearca,pentru o perioda de timp sa iesi mai des cu ea afara si nu uita de ce ti-am spus anterior.Si eu am un bichon maltez si sa dezobisnuit.Acum,poate sta si toata ziua singur si tot nu face, nici macar pe balcon; stie ca va iesi afara.Numai bine.

| vangheliss99 a răspuns:

Am avut si eu catel si sti cum am facut, deci iei un patrat de carton, ii pui acolo o patura, si o lasi sa faca acolo pipi devreo 2, 3 ori si apoi duci aia in curte, si cand ii mai vine sa faca, se duce acolo dupa mirosul iei, ca si cum ar sti ca acolo este toaleta. Funda?

| pintexim explică (pentru vangheliss99):

Ce este nasol nu stau la curtecryingasa am facut in casa cu carpa si facea nu mai la ea dar acum trebuie sa o in vat afara

| pintexim explică (pentru vangheliss99):

Ce este nasol nu stau la curtecrying

| vangheliss99 a răspuns (pentru pintexim):

Pfff, pai daca nu stai la curte, bagai si tu carpa aia sau prosopu ala cu mirosul ei care se duce la ia, in baie sau nu stiu, ori uitate a ia cand facec si incearca sa vezi la cec ora face, si ii faci un orar, si iesi cu ea cand trebuie sa faca si gata.

| Notty a răspuns:

Cand face in casa, poti tipa usurel, dar nu tare si sa ii arati cu degetul usa(adica afara)winkingsau cand face in casa mai poti sa-l iei si sa mimezi ca il dai cu nasul si o sa inteleaga sa nu mai facarolling on the floorwinking