| anonim_4396 a întrebat:

Cum învăţ pisica la cutia de nisip?

Răspuns Câştigător
| AndutzaPinkAngel a răspuns:

Ca sa fi cel mai sigura ca invata fa in felul urmatorbig grinaca isi face nevoile altundeva decat in cutie pune-o un acel loc si in cele din urma dupa ce isi face nevoile acolo o data sau de doua ori pune cutia in baie. Sper ca te-am ajutat.eu asa am facut cu pisicile mele(am avut odata si 6 deoarece mi-a fatat pisica si stau la apartament ) a mers.

5 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Pisica este un animal caruia ii place curatenia si prin urmare cauta ca cutia de nisip sa fie curata, nisipul la fel, du/o la baie si las/o sa exploreze singura fara sa/i impui tu ceva pentru. ca nu va face ca tine. va mai face la inceput si pe alaturi, ceart/o, da/o cu nasul acolo si cu rabdare vei reusi, nu este greu deloc cum pare, depinde si de pisica, a mea sa obisnuit singura fara sa ma bag pe ea.

| cuore a răspuns:

Cred ca ai luat-o de la mama ei prea de micuta. Pisica mama isi invata puiutii cum sa se ingrijeasca de igiena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-i in cutia de nisip putine excremente!

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Trebiue sa o inveti sa faca acest lucru.
pune-i cutia cu nisip undeva unde sa o vada si daca ii va veni sa mearga la toaleta,o sa o vada si o sa o foloseasca, trebuie sa procedezi in acest fel pana cand va fi obisnuita, si nu vei mai avea problemehappy

| Allecsandra_8013 a răspuns:

Eu cand mi-am luat pisica. am pus cutia in baie.si am dus'o de vre'o 2 -3 ori si sa invatat! dar de prima data cand am adus'o pe usahappy