| Mélancolie a întrebat:

Cum iti dai seama daca cainele este de rasa pura? Funditaaa. happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la un medic veterinar și poate îți face niște teste care să spună dacă este o rasă pură sau nu!
Pa, pa.

10 răspunsuri:
| Mélancolie explică:

Ce amuzanti se cred unii, dar de fapt nu's oh go on De exemplu Stifler si Bent. oh go on Voi daca nu aveti ce face ducetiva si dativa cu capu' de pereti decat sa comentati aiurea.winking

| Mélancolie explică:

@8iBe Bine poate am facut (o greseala acolo), dar eu am fost serioasa cu intrebarea. oh go on

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

@Dimond bent a facut multe cacofonii pentru ca si tu ai zi daCA CAinele

| marian123 a răspuns:

Il intreblaughing

| Aenoenienanonim a răspuns:

Vezi eticheta sub coada...

| Aenoenienanonim a răspuns:

Ai grija sa nu fie Made in China

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il pui sa faca ca cainele de rasa. Daca cainele face ca cainele de rasa, inseamna ca cainele e de rasa. Daca cainele nu face ca cainele de rasa, inseamna ca cainele nu e de rasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula, cand cumperi un pui canin, vanzatorul trebuie sa-ti dea un certificat-tip de atestare a rasei, avand antetul si stampila Asociatiei chinologice din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit gresit si gresitlaughing.
Un caine se recunoaste ca este de rasa pura doar daca are pedigree.
Un caine indiferent de cat de mult arata ca rasa respectiva, daca nu are pedigree scris negru pe alb e considerat metis.

| daniella_5715 a răspuns:

Cel mai sigur mod este sa il duci la un veterinar,dar poti sa il apesi incet spre tare intre pernute(cea mare si ununghiute) Daca da sa te muste si nu schelaie inseamna ca este caine de rasa, daca nu, nu.Bineinteles acum ai grija cat de tare il strangi pentru ca si un caine de rasa va schelai la strangere puternica