| IoanaBogdana a întrebat:

Cum iti dai seama daca o pisica este trista? funda.

Răspuns Câştigător
| Terra_1876 a răspuns:

Sunt multe motive din care pisicile pot fi triste...de multe ori din cauza ca nu sunt lasate afara.Sta melancolica si se uita pe geam. Daca sunt si alte motive miorlaie, face ochii mari, se da pe langa tine si uneori chiar ti se suie in brate si vrea sa te distraga cu orice pret ca sa o intelegi. Daca ii este foame te va musca, uneori este suaprata pentru ca nu te-a mai vazut de ore bune, si crede ca ai uitat-o, nu te baga in seama si te ocoleste.Trebuie sa o iei in brate, sa o mangai si sa o alinti acutare incat sa creada ca este cea mai speciala din casa.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pisica cand este trista nu mai are pofta de mancare, nu mai are chef de joaca, sta retrasa, nu mai toarce si nu se mai spala. Va trebui sa-i oferi mai multa afectiune si sa dai dovada de rabdare.

| noktambul a răspuns:

Daca o auzi cantand prin casa cantece de dor si jale sau s-a apucat de fumat etnobotanice, sigur nu e in apele ei!

| Psihiatra a răspuns:

Nu vrea sa manance, sta ghemuita intr-un loc si orice ai face nu`ti raspunde, pe scurt, e imbufnata

| TraficDeMentosane a răspuns:

Pisica mea [una din ele] era o data trista [cred ca asta avea ] cand i'am dat puii la cineva [in adoptziehee hee ] nu avea chef sa se joace, dar asta nu era neobisnuit pentru ca era deja adulta, dar nu manca nimic si tot venea dupa mine si "plangea " [in limba pisicilor big grin ] parea ca ii este dor de pui, dar si'a revenit dupa 2 zile, altfel cred ca o duceam la medic.

dar de ce intrebi, pisica ta este "trista? " straight face

| casandra2222 a răspuns:

Pai nu are chef sa se joace i curge un lichid ca si lacrimile pe la ochi si nici nu prea vrea sa manance.si pisica mea a fost asa dar am dus-o la medic.imi dai funda

| Vampire_2063 a răspuns:

Pai sta de una singura...culcata de obiceithinking
nu mai are chef de nimic...nici mancare nu mai vrea
cam atat stiuthinkinghappy

funda?puppy dog eyes

| AmIntrebari a răspuns:

E o chestie ce-i leaga ( daca pot spune asa) pe caini si pe pisici.
Am aflat ca, cainii dau din coada cand sunt fericiti, si pisicile dau din coada cand nu le convine ceva...winking

| cotulbeaelena a răspuns:

Buna am gasit o pisicuta in fata blocului, si nu a intrebat nimeni de a, asa ca am de gand s o pastrez. ideea e ca pisicuta mi se pare cam trista nu se joca, doar doarme si ii place sa fie mangaiata. cu mancarea nu sunt probleme, manaca.dar ma ingrijoreaza ca parca nu are chef de joaca. nu pare batrana mi se pare pui, am mai avut pisic dar asta praca e prea linistit. are cineva idee ce ar putea avea de e asa?