| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata pisica sa faca la litiera..Are vreo 15 ani si a onceput sa faca in casa... Urgent...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a inceput sa faca in casa, este pentru ca este f batrana si are probleme cu rinichii.
Du-o la medic si vedeti ce este de facut cu ea.

| alina2k18 a răspuns:

Du-o la medic, probabil are dureri mari sarmana si asociaza litiera cu durerea cand face pipi sad sau pur si simplu are probleme de nu mai stie unde este litiera si ca trebuie sa faca acolo...
sad

| KanameKuran a răspuns:

Tinand cont ca o pisica de casa (corcitura, nu de rasa) traieste intre 12-18 ani, pot spune ca este la sfarsitul vietii, iar faptul ca tocmai ce a inceput sa faca in casa, imi sustine banuielile. Incearca sa te bucuri de ea cat mai e si incepe sa te gandesti la ce vei face cu cadavrul ei.

| Maskoff a răspuns:

Daca nu ai învățat-o până acum... O să fie mai greu.dar din câte știam eu, pisicile au in instinct să facă la nisip... Stai cu ochii pe ea, și pune-o odata să facă la litiera. Poate se ia după miros după