| pytyk_2297 a întrebat:

Cum pot sa imi conving parinti sa imi iau hamster stiti ceva despre hamster ce mananca cat traieste daca miroase si mai multe imformati rasp bun primeste fundita

Răspuns Câştigător
| Barbie331 a răspuns:

Pai, uite ideea mea: lasi o vreme hamsterul in pace si ii terorizezi cu altceva mult mai greu de ingrijit cum ar fi catelul. Ai inteles pana acum, da? Vorbesti numai despre catei, te interesezi de rase, tot ce trebuie sa stii, dupa vreo luna, ii rogisa iti i-a mai bine un hamster. Si sa vezi ca merge, iti zic eu, da? Imi dai mie funsita, plz?

3 răspunsuri:
| xjustfearless a răspuns:

Pai ce o sa-ti zic eu de din proprie experienta. eu mi-am luat 2 fara sa stiu ca sunt fata si baiat si peste o saptamana mi-au facut 7 pui, cat despre miros, oribil, daca nu faci curatenie zilnic zilnic, oricum si daca faci curatenie tot miroase. mie mi-au scapat din cusca prin casa de i-am cautat de am inebunit...si musca de iti da sangele...de mancat mananca mancare de la veterinar.
informatii despre ei:
http://www.latifa.ro/animale-mici/hamsteri/

| dink08 a răspuns:

Din experienta iti vorbesc am avut cel putin vreo 10 pana acuma.Asa sa o lom in ordine : Ce mananca?-gasesti mancare speciala in magazine cu seminte, cereale etc, dar ii poti da si morcovi, varza.Cat traieste? depinde cum ai grija de el, cred ca traieste in jur de 2-3 ani mediu. Daca miroase? Daca ii schimbi talajul din 1-2 zile in 1-2 zile e totul frumos, daca il lasi mai mult se impute pisatul si iti impute toata camera.In privinta alor tai ...aici nu prea am raspuns tongue ai putea sa le explici ca o sa ai grija de el, o sai schimbi talajul zilnic etc.Si daca nu merge asa, du-te cumpara-l si dupa aia doar nu o sa til arunce afara pe geam.Bafta

| pytyk_2297 explică:

Am uitat sa va spun am un papagal