| Pufi1999 a întrebat:

Cum pot sa imi fac vocea mai placiuta cand cant (de la un timp ma doare rau gatul si nu pot canta)?
Ce exercitii pot face ca sa pot duce note joase, inalte?
Funda si voturi!

Răspuns Câştigător
| XjessikaX a răspuns:

Eu zic ca daca te doare gatutul sa nu te prea fortezi, ca ai putea sa-ti pierzi vocea definitiv (adica sa nu mai aiba acelasi timbru)
Si daca intr-adevar chiar vrei sa canti, sa canti mai incet
si ca exercitii poti sa faci ceva in gen : ma-me-mi-mo-mu, ma-ma-ma-ma-ma le gasesti tu un ritm

Bafta si Insanatosire gravnica!

2 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Nu te forta foarte tare,daca te doare gatul eu zic sa iei strepsils,e foarte bun, la mine are un efect foarte mare, am auzit ca unele vedete(cantarete)ca sa isi faca vocea mai placut consuma in fiecare dimineata(oua de prepelita crude)1 sau 3 oua, iti recomand 1 in fiecare zi(totusi nu e necesar)nu este bine sa abuzezi de oua,canta pe diferite melodii, armonizeaza-ti vocea cu instrumentele muziale si iti v-a reusi, succes!

| faaalyoana a răspuns:

Exercitii de du-te-vino!