| Marckus a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parinti sa-mi cumpere un catelus Beagle?

Răspuns Câştigător
| Șttefania a răspuns:

Sunt de acord cu Apache si cu EmyliaSustieCampaniaTPUrevive. POate ca parintii tai nu isi permit si de asta iti respinge dorinta ta. Asa s-a intamplat si la mine numai ca e invers. Am convins-o pe mama sa ne luam caine dar ea vrea de rasa 100% iar eu vrea sa adoptthinking Ciudat nu?
Te rog adopta!

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Vorbesti de parca ar fi ceva normal!
beagle este unul dintre cei mai scumpi caini!
. chiar daca este simpatic,probabil ca parintii tai nu isi pot permite efortul financiar de ati lua un caine de rasa! si mai ales o rasa scumpa!
.nu mai degraba,faci un bine, si adopti un pui de caine de la adapostul de caini? pana la urma daca nu faci asta, o sa ii eutanasieze!

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Eu cand eram mai mica si vroiam un animalut ma duceam la ai mei si ii rugam.ba chiar incepeam sa plang pana ii convingeam.dar ai putea sa adopti unul.sunt foarte multi caini fara stapani.

| cuore a răspuns:

Nu iti lua caine beagle.

| LiGhT015 a răspuns:

Un catalus Beagle e scump,mai bine ii convingi sa-ti cumpere un catelus simplu, jucaus si nu cam scump si spune-le ca vreai sa ai un mic prieten, caci ciinele e cel mai bun prieten al omului.Bafta!