| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi conving parintii sa imi cumpere un catelus beagle de 1 euro?
mama uraste animalele si am cam incercat multe...
vreau sa va aud parelile...asa ca daca cunoasteti raspunsul dati-l!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să amenințe cu viața, @anonimule!
Părinții sunt cei mai în măsură să ia o hotărâre atunci când își vor permite financiar, sufletește, etc.
Pa, pa.

| Șttefania a răspuns:

Sa sti ca nu o sa gasesti caini beagle la 1 euro
si sasti ca nu o sa iti convingi mama cu asa ceva
eu nu am putu face asta de 5 ani

| Crina_7980 a răspuns:

Dacă găseşti beagle de 1 euro îmi spui ş mie unde; D
Păăăi, poţi să îi arăţi care sunt avantajele unui cîine, poţi să-i spui că de exemplu la rpima problemă care o va face îl vei vinde (sau da înapoi) şi mai poţi renunţa la ceva, de exemplu : "mama nu-mi mai lua telefonul ăla pe care îl doream de mult, ia-mi un cîine"
Sper că te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spunele ca daca nu iti cumpara catelul iti ei viata. sunt nicoleta, am 12 ani si la mine mereu functioneaza si de asta eu am 10 telefoane 7 leptope 5 calculatoare si multe altele. SUCCES!