| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri? Am fost la doctor si am incercat o multime de tratamente, cateva cosuri au disparut, dar multe din ele au ramas? Cum pot scapa de ele?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Si eu ca si fetele iti spun ca numai cu ajutorul doctorului dermatolog. In primul rand Dr iti va prescrie un antibiotic intern si Metronidazol, un complex de Vit B, Vit A, un sapun cu sulf cu care sa te speli dimineata si seara pe locurile afectate de acnee(se face o spuma cu apa si sapun si acea spuma se intinde pe locurile afectate. Se lasa sa se usuce si apoi se clateste cu apa calduta )Acest sapun ar putea usca si intinde pielea acolo unde a fost pus. Dupa acest sapun se da cu o lotiune pe baza de tinctura de iod si alcool si antibiotic pe care tot Dr Dermatologic o poate prescrie catre o farmacie cu laborator si apoi se da cu un unguent pe care tot Dr Dermatolog ar trebui ca sa o prepare. Asta seara. Demineata se spala tenul iar cu sapun cu sulf, se da cu lotiune si apoi cu un alt unguent pe baza de vitamina A. Cu tratamentele de la Dermatolog ar trebui ca afectiunea acneica sa treaca in vreo 3 luni de zile si nu inmediat. Pe perioada tratamentului se evita substantele chimice pe ten gen pudra sau fondul de ten, se evita a se sta la soare si solar, se evita saloanele de cosmetica.
Daca nu stii un dermatolog bun intra la mine la mesaje si lasa-mi un mesaj ca te trimit la un dermatolog bun daca esti din Bucuresti .Consultul te va costa 50 de roni.

35 răspunsuri:
| LittleZyzy a răspuns:

Cu un tratament de antibiotice dat de medic, si Zineryt.

| Piiink a răspuns:

Ultimu cu raspuns anonim laughing farmacie veterniara straight face? se mai gasesc si nebunii rolling on the floor

| alinutzaa2009 a răspuns:

NORMADERM!

| zu a răspuns:

Eu am incercat zynerit. spre uimirea mea, chiar si-a facut efectul.

| crisa a răspuns:

Ai fost la dermatologie? Ti-ai facut analizele recomandate de medic? Cosurile se vindeca din interior, prea putine din exterior!
Fratele meu, la 22 de ani, s-a dus la dermato si i-a prescris sotret. Dupa aprox 2 luni, cosurile au disparut complet. Insa i se uscau f tare buzele, era f puternic tratamentul. Nu-ti recomand sa iei fara indicatia medicului, caci sotretul are anumite contraindicatii si efecte negative (printre care halucinatii sau depresii puternice), de aceea trebuie luat numai LA INDICATIA MEDICULUI!
Uite si aici discutii despre acnee si sotret:
http://old.csid.ro/....../index.php

| alina88 a răspuns:

Ai incercat cu crema de galbenele? Se gaseste la magazinele naturiste sau la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... evita stressul, cioco, coffee, mustar, muraturi si alti excitanti (incl condimente!), si da-i cu mere, fructe, varza, morcovi, kiwi, etc, sau si mai bine, fa o salata de fructe, atat cat poti manca de doua ori, pentru ca altfel oxideaza repede si isi pierde calitatile! Sport, jogging, aer curat, gandire pozitiva si auto sugestie: pot sitrebuie sa scap, pentru ca! Succes! Si mai scrie-ne! Nu esti, totusi la varsta la care ele sunt firesti? Vezi ca mai poate fi si ceva de gen streptococ! Ideal e sa ceri parerea a 3 medici! Incearca si cu propolis, de la un apicultor veritabil! Psiho

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domnule doctor cum pot scapa de cosuri ca am incercat zinerit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am cosuri multe si nu pot scapa de ele sunt rose mici si dese nu am incercat zinerit da r cred ca o sa incerc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mereu cere ajutorul lui dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mei si eu am cosuri... da nu chiar asa mari si maicamea imi spoone sa`mi dau cu malai pe fata laughing qk piersica caise... qk un fel de mascahee hee si ma dau qk o solutie de la orifleime...hee heehee hee
si acel malai doare qcand il dai pe fata ...si mai stramb din nas... iar maicamea " Sufera baba la frumuste" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crisa are dreptate.si eu am avut probleme cu buzele cand foloseam sotret. e f puternic da si f bunhappy alaturi de o crema gen : benzoat de benzil, skinoren, isotrexin sau zinerit aplicat la exterior happy bafta big grin si nu uita strugurelu de buze :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du`te la un salon si fa`ti tratament la ei in fiecare saptamana, la salon iti va scoate cosurile si tot puroiul din ele iar apoi ti le trateaza. Ca tratament acasa iti recomand seara sa te speli bine bine pe fata sa iti tot excesul de sebum si mizerie iar apoi aplica zineryt si stai vreo 10-15 min cu el pe fata pana intra in piele iar apoi culca`te cu el pe fata si dimineata cand te scoli spala bine fata cu o spuma de curata... Iti recomand ceva de la vichy iar apoi aplica cu ajutorul unui betisor de ureche eryfluid iar dupa 10 minute aplica o crema hidratanta (de preferat apidermin) deoarece eryfluidul va usca fata. Iti recomand ca in fiecare zi, intre cele doua tratamente sa aplici o masca cu argila, o lasi sa actioneze 20 min iar apoi o speli si aplici o crema pentru acnee de la ivaterm; dupa 5-10 min aplica crema hidratanta deoarece si argila usuca tenul. Pe langa acest tratament poti lua acneon si denoxidal, sunt niste tablete de la walmark. Acneon este pentru acnee iar denoxinalul pentru detoxifierea organismului deoarece cosurile apar si de la organismul infectat. Toate aceste produse se gasesc la farmacie si te ajung pana in 160 lei iar tratamentul cosmetic e in jur de 100 lei dar e foarte bun. In urma acestora iti vor ramane pete pe care le poti distruge ori asteptant ca timpul sa treaca si pielea sa se vindece ori dizolvand 3 tablete de vit. C cu propolis in f. putina apa si luand cu o discheta demachianta din solutie si aplicand pe fata. Incearca sa mananci cat mai natural... Multe fructe legume si care de peste care este bogata in vitamine; redu ciocolata, carnea de porc, mancarurile picante, fast`foodurile si mancarurile sarate. Daca doar aplici peste acnee solutii nu vei reusi niciodata sa o indepartezi; cosurile inseamna puroi sub piele care trebuie scos. Spor la tratamenthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eo. Zynerithappy sh e f bunhappy adica scap d coshuritongue.(cu toate ca nuh am asa multetongue)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faoloseste Zinerryt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit ca din cauza bretonului ce til lasi pe frunte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca Acnezine. Atata, nu-ti zic mai multe. Du-te la doctorul dermatolog si intreaba-l ce stie de Acnezine si daca ti-l recomanda... desi nu stiu cata incredere poti avea in doctorii de azi pentru ca toti au relatii la companii ce produc produse pentru domeniul in care lucreaza fiecare doctor.
Doctorul meu dermatolog mi-a zis sa nu folosesc acenzine, dar nu l-am ascultat, indemnant fiind de un prieten, si am folosit Acnezine. Am fost atat de multumit de el incat m-am dus la doctorul meu dermatolog cu o cutie goala de Acnezine si i-am zis: Dl doctor, daca n-as fi atat de fericit ca am scapat de acnee, ti-as baga cutia asta pe gat... Cred ca e cel mai bun produs de pe piata la ora actuala pentru a scapa de acnee. Acum, fiecare face cum doreste, eu il RECOMAND! Cautati pe google "acnezine" ca sa va comandati! Va luati mai intai o cutie ca sa vedeti cum functioneaza si ce fefect are si apoi va mai luati inca 1-2-3, pana va dispare acneea complet... mie mi-a ajuns doua cutii si am pielea perfecta acum!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai iaty un clearskin avon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ffcas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai nevoie de bani rapid si usor? Nu iti place sa umbli pe la interviuri, sa dai de sefi agasanti sau sa muncesti peste program? Iti doresti un program de lucru flexibil, dar sa obtii un salariu stabil si bun? Vrei sa muncesti din propria casa, de la propriul calculator, si totusi asta sa nu iti afecteze veniturile? Daca da, atunci citeste propunerea mea: Nici un fel de inselatorie, sponsorizare de inceput, sau taxa de start in afaceri...Pentru doar 3-4 ore de lucru pe zi poti castiga 75-100$ pe saptamana si mai mult daca lucrezi mai mult. Ce iti trebuie? Internet si calculator conectat la retea si un minim de cunostinte in accesari de site-uri on-line...restul, depinde doar de tine si de cat de multa staruinta iti dai. Lucrul e mai mult legat cu casuta de e-mail. Pentru informatii suplimentare, trimite-ti un e-mail cu subiectul "LUCRU" pe adresa de e-mail vad.bulineee@ymail.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci chiar merge ...am incercat si eu 1 important e sa manaci sanaots 2 Nu mai bea sucuri bea doar apa plata 3 mananca multe fructe zilnic 4 masca argila si zynerit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu si eu incerc de mult dar nu reususc...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te sfătui să nu te atingi de ele asta ajută, sau mai fă mască din morcov

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma dau cu mibazon...se gaseste la farmacia veterinara. e foarte bun.

| pistika a răspuns:

Stiu cum poti scapa fa-ti un ceai de musetel si puneti compresa lasa-l 5 min si apoi uitate in oglinda sa vezi ca cateva itii dispar. incearca timp de 4 zile dimineata si seara

| anonimvirtual89 a răspuns:

Mda.cosurile.unii zic d e lipsa de ...asa...am un prieten care a incercat foarte multe produse impotriva cosurilor si degeaba deci chiar nu stiu. poate asa vrea D-zeu sa fim.si dermatologii se mai pot insela.incearca cu spirt te dai pe fata.iti arde cosurile. un alt prieten mi-a zis ca urina pe o carpa si se dadea pe fata si dupa 10 minute se spala cu apa calduta si dupa un timp i`au disparut cosurile...asta daca nu esti scarbos

| mirela03 a răspuns:

Incearca si la o cosmeticiana buna.

| Manuela28 a răspuns:

Nu o asculta pe alina88! Nu te da pe cosuri cu crema de galbenele deoarece iti vor aparea mai multe. Crema de galbenele iti deschid porii!

| urbanmika a răspuns:

Bun nu pot spune prea multe pentru că nu te cunosc nu stiu cati ani ai ce fel de cosuri ai sau acnee. sau slab sau gras : ) probabil ca daca ai urma in continuare sfatul dermatologului sa nu iti fie lene sau târşă sa te dai cu creme pentru ca simti arsuri sau ceva de genu eu am luat un tratament. maxim 2 luni bun in Italia.pot sa spun ca si in Romania am luat dar nu sia facut efectul dermatologul mie prescris Zinerit si niste pastile.si un sapun pentru bebelusi.iar nu sia facut deloc efectul pe deasupra mai rau sa agravat de la zynerit - mi-a facut fata carne vie. apoi peste 1 an am plecat in Italia mia prescrie dermatologul niste capsule care trebuie sa iau 2 pe zi timp de 3 luni iar o crema foarte buna. cam atat si in 1 luna maxim 2 mi-a trecut chiar ma uimit.cat am incercat in Romania sa tratez deloc nu mi-a trecut iar aici in asa scurt timp mi-a trecut foarte mult. bun mai trebuie sa iau o luna capsule si o apa pentru inchiderea cicatriciilor care au ramas si o crema foarte usoara pentru ten moderata. foarte buna pentru piele big grin nu stiu ce pot sa spun incearca peste tot nu te lăsa batut pe acnee pentru ca cu ajutorul tau vei vedea ca nu este asa greu sa scapi sunt sigura ca vei reusi sper ca a fost bun sfatul meu.eu ti.am povestit putin din aventura mea cam asa ceva love struck :* Succes