| adyady_1421 a întrebat:

Cum poti prinde sau ademeni porumbei? trebuie raspuns de geniuhappy

6 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Simplu.Pui niste firmituri de paine pe jos cand vine porumbelul arunci o plasa de pescuit el asa el nu are cum sa zboare din cauza plasei care il trage in jos.

| Daniela1Laur a răspuns:

Constuiesti o cusca pui semninte ca sa ii ademenesti si cand au inghitit momeala ii prinzi in cuscawinking! Bafta

| Anonymus314 a răspuns:

Daca iti dadeam un raspuns de geniu te incurcai in litere, asa ca, uite un videoclip simplu:
http://www.buba.ro/video/cum_sa_prinzi_porumbei-2539.html

| justagirlll a răspuns:

Doamne oameni! Nu te gandesti ca sunt si ei niste fiinte, au viata, ce vrei sa le faci? Eu zic sa ii lasi pe sarcaii porumbei in poace sa iti vezi de viata ta

| miumi a răspuns:

Iei: o cutie mare, un bat si o sfoara.
batul il legi cu sfoara si il pui la un colt al cutiei.
sa pui firmituri in cutie si niste dare pana la cutie ca porumbeii sa urmeze dara de firmituri.
cand porumbelul e sub cutie tragi de sfoara si gata l-ai prins.bafta!

| Aallexx a răspuns:

Simplu...cumperi niste porumbei.de preferat voiajorii.ii inveti la tine.le dai drumul pe afara pe la 19:00 si gata.PS:Mie ce nu imi trebuie de exemplu gutanii le dau drumu.Ce au inele ii trimit cu bilet...Nu de alta dar orcui se poate intampla