| Acoco a întrebat:

Buna,TPU!
Am si eu o intrebare. Poate este putin cam ciudata sau prea prosteasca, dar depinde de perspectiva fiecaruia.
As vrea ca baietii sa raspunda la aceasta intrebare, desigur si fetele cu experienta.
Cum poti cucerii un baiat?! Si aici ma refer la ce fel de vorbe sa-i spui pentru a-l 'ademeni'.
Cel mai lung si bun raspuns primeste funda!
Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Pentru a cuceri un baiat nu ai nevoie de o instructie anume,si chiar daca ar fi asa,tu singura trebuie sa te instruiesti.
In primul rand ca sa reusesti,trebuie sa iti doresti dinadins sa faci asta,sa-ti pui in evidenta toate atuurile si sa ai mereu o particica invaluita in mister.
Pentru a ademeni un baiat pot sa-ti pun ca uneori nu e nevoie de vorbe, e de ajuns o privire la momentul potrivit, iar baiatul respectiv daca se simte atras de tine, va veni singur fara ca tu sa mai faci nici un efort.
Un ultim sfat, ca sa ajungi mereu acolo unde iti doresti trebuie sa fi foarte hotarata si sigura pe tine, sigura pe ceea ce esti tu si ce poti face.Iar inteligenta si sarmul sunt iar 2 elemente, pe care nu multe nu le au, dar pe care orice baiat si le doreste la o fata.

12 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nu există așa ceva și nici sfaturi.
Eventual, te poți folosi de câteva mici trucuri, pe care orice femeie ar trebui să le aibă în sân. Și nu e vorba doar de aspect.
Ești mică și multe se învață pe parcurs. Nu te va ajuta cu nimic propunerile noastre. E de ajuns să nu fi disperată, ci doar sociabilă și amuzantă, plăcută.
Mai târziu, vei învăța să-l „citești", iar atunci vei știi ce să pui în aplicare.

| Maxim96 a răspuns:

Sa fii o buna companie pentru el, sa zambesti, sa razi, sa te interesezi de el.

| NnDWtf a răspuns:

Fa o capcana: Pui 2 hamburgeri pe jos, iar deasupra pui un butoi pe care-l sprijini intr-un bat legat de o ata.
Apoi il "ademenesti" spunandu-i "am vazut haleala gratis acolo", el se duce, tu tragi de ata aia, il capturezi si ii dai cu ceva rotund in cap (preferabil piatra) si spui : "Baiatule, treci in pokeminge". Asa-l cuceresti.

| NnDWtf a răspuns:

Fa o capcana: Pui 2 hamburgeri pe jos, deasupra un butoi sprijinit intr-un bat legat de ata.
Ademeneste-l: "Ba! Uite haleala!"
Tragi de ata. Apoi arunci cu ceva rotund in el (preferabil bolovan) si spui : "Baiatu' treci in pokeminge"
Done.

| VampireBlood a răspuns:

Bună.
Încearcă să fi cât mai apropiată, arată-i că-ţi pasă de el, ascultă-i problemele.Râzi la glumele lui, zâmbeşte-i mai des.
Baftă :*

| maryus83 a răspuns:

Dezbracate si e al tau.dai funda?

| lexyy a răspuns:

Zambeste-i des,razi la glumele lui,te poti uita in ochii lui si sa ramai cu privirea atintita cateva clipe,cel mai important,sa fii sincera,baietilor le place sinceritatea unei fete,fii si tu glumeata,cand are o parere o poti sustine daca ti se pare ok,cam atat,il poti lua subtil de mana, de exemplu seara, ii propui sa va plimbati si te ttii la un momenta dat de bratul lui, apoi ii bagi mana in buzunar si il iei de mana, nu se va supara sigurlaughing..deci,fundita?hee heecrede-ma functioneaza tot ce ti-am zis:*

| Andrei4g a răspuns:

Nu cred ca exista o reteteta universala de 'ademenit' baietiihappy In primul rand,daca ai pus ochii pe unul,vezi ce-i place,ce muzica asculta,care sunt hobby-urile lui,descopera ce puncte aveti in comun. Dupa aceea incearca sa stai mai mult in preajma lui, intra cu el in vorba si mai o gluma, mai o vorba de admiratie( de ex: oau ce tricou cool ai, te prinde foarte bine) usor, usor o sa incepeti sa interactionati vorbele si actiunile vor veni de la sinehappy

| SomeoneElse a răspuns:

Ca sa cuceresti un baiat...pai thinking, sa ii zambesti, sa razi la glumele lui, sa fii prietenoasa.Acum depinde de fiecare, pentru ca fiecare are caracterul sau si preferintele lui. tongue

| Ion_Cristian_1978 a răspuns:

Stai mai mult pe langa "el", afli ce ii place, ce-i displace, interactioneza cu el si usor-usor va intelege "chimia" dintre voi doi. Ideea e sa-i dai de inteles, ca-l placi; apoi vei vedea daca merita sau nu baiatul.

| Marian_Viorel_1978 a răspuns:

Buna pai ar trebui sa nu te lasi prea interesata de el pentru ca baietilor nu prea le plac fetele insistente ar trebui sa il lasi pe el sa faca primul pas catre tine

sper ca te-am ajutat fundita?