| TaviComplicat a întrebat:

Cum procedez pentru a utiliza garantia pe viata a brichetei Zippo in Romania? Unde trimit bricheta pentru reparatii?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Pentru Europa nu exista decat un singur centru unde se pot trimite la reparatii, aflat in Germania.

Zippo European Repair Clinic
Groendahlscher Weg 87
D-46446 Emmerich am Rhein, Germany

Bricheta trebuie trimisa prin curierat cu tracking si asigurare. Cel putin asta scrie pe site-ul Zippo.

https://www.zippo.com/customercare/repairs.aspx

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

1. Nimic nu are garantie pe viata. (Doar daca platesti o asigurare lunara pentru acel obiect)
2. O duci de unde ai cumparat-o.

| TaviComplicat explică (pentru CuriousStuff):

Imi place cum ai incercat sa faci sa para ca stii despre ce vorbesti numai pentru a-ti creste numarul de raspunsuri. Evident ca nu ai idee despre ce vorbesc si probabil nici nu stii cum arata un Zippo

| CuriousStuff a răspuns (pentru TaviComplicat):

Bine ma desteptule. Ia si citeste primele raspunsuri, macar: http://www.mygarage.ro/......iment.html
Si se aplica in orice domeniu. NU are cum sa existe garantie "pe viata" cine e prost sa iti repare tie produsul dupa 5-10 ani de folosire... Nici gand. Cat despre Zippo. Nu ma intereseaza ce crezi tu. :)
Am vrut sa te ajut. Daca asta ti-e "multumescul" intoarce-te in muntele din care ai coborat.

| TaviComplicat explică (pentru CuriousStuff):

Ai fi putut sa dai 2-3 click-uri pe Google inainte sa raspunzi. NU SE APLICA IN ORICE DOMENIU. Garantia aceea despre care vorbesc a facut compania Zippo faimoasa. https://www.zippo.com/customercare/repairs.aspx
Avand in vedere pretul acestor brichete, si trainicitatea lor, nu e de mirare ca iti ofera acest serviciu. Nu degeaba am introdus cuvantul ZIPPO in intrebarea mea. Tu vorbesti despre componente electronice, care nici macar nu au nevoie de garantie pe viata, numai daca este vorba despre opere de arta din acest domeniu, precum Apple I sau Macintosh