| TaviComplicat a întrebat:

Mi s-a stricat bricheta Zippo, si doresc sa o trimit la service, profitand de garantia pe viata a acestor brichete. Problema este ca traim in Romania, nu in America, si nu am idee care este procedura. Unde o trimit, si cum? Platesc ceva?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In certificatul de garantie / pe ambalaj etc. trebuie sa fie datele de contact al firmei producatoare. Ia legatura cu ei si intreaba-i.
In nici un caz sa nu duci inainte la vreun "mester-stie-tot", poti pierde garantia!

| TaviComplicat explică (pentru Bula):

Daca gasesti o bricheta zippo calcata de masina sau chiar o bucata din ea, o poti trimite la garantie pentru inlocuire, asta inseamna garantie pe viata, fara intrebari, asa cum procedeaza cei de la Zippo de peste 80 de ani.

| Cartofescu a răspuns:

Salut,mai ai bricheta respectiva? ai reusit sa faci ceva in privinta ei?