| Niko_7610 a întrebat:

Cum sa fac ca perusi mei sa nu mai fuga de mine?

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Incearca sa stai cu ei, sa incerci incetul cu incetul sa pui mana la ei in cusca, dar incet nu sa ii sperii, si sa te apropii usor de ei, sa incerci sa ii iei pe deget in cusca.
Oricum asta trebuie sa o faci incetul cu incetul, tot in fiecare zi, ia si vorbeste cu ei, spune-le pe nume, etc.

| Liviu a răspuns:

Uhm asa aveam si eu problema cu pitigoiu meu
Insa acu sa mai domesticit
Timpu rezolva tot
Vorbestele cu calm nu ii vorbi repezit nu il agresa chiar daca te musca
De e animal nu?
Vorbestei cu calm iubestei si cu timpu iti vor acorda si ei atentie si afectiunetongue
Bine acu ca il mai injuri putin laughingnu are nimic
conteaza doar modu in care il injuri sa nu simta ca il injurirolling on the floor)

| AdiSR a răspuns:

Te duci şi îi dresezihee hee

| Grimalkin a răspuns:

Pune-i intr-o tigaie laughing
Glumesc. Si eu am perusi. I-am luat cat erau mici si in fiecare zi ma duceam la ei si vorbeam calm, cococo, chichichi, intelegi tu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te imbraci frumos. Probabil ca esti prea urata de fug de tine.