| andreiyo50 a întrebat:

Cum sa invat sa dansez? Nu ma pricep deloc!

Răspuns Câştigător
| Bubble a răspuns:

Mai. POate baiatul nu are bani sau nu vrea sa se duca la cursuri. SI sunt sigura ca el se refera la dans DE PETRECERE & club!
Cauta pe youtube videoclipuri cu oameni care danseaza si incearca sa reproduci! eu asa am invatat:d

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti sa te inscrii la un curs de dans. Poti sa inveti si fara sa platesti urmarind pe internet articole text si video si urmarind si pe ceilalti cum danseaza. Stiu ca e greu la inceput dar dupa un timp o sa fie bine. Cred ca tu nu prea ai incredere in tine si de asta te afecteaza. Nu poti gasi ritmul pentru ca iti e teama de parerea celorlalti.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti merge la discoteca, acolo fiecare danseaza cum se pricepe si invata de la ceilalti.Lumina e obscura si nu te urmareste nimeni cum dansezi. Poti urma un curs de dans dar asta costa deci tot discoteca e baza.

| hamsterx a răspuns:

Cel mai bine este sa inveti singur sa dansezi, nu trebuie neaparat sa te duci la vreun curs, sau sa fii profesionist ca sa te duci in club sa dansezi.Trebuie doar sa stai acasa in fata oglinzii, sa iti pui niste melodii dansante si sa exersezi.Asta e tot ce conteaza, sa te vezi si sa-ti coordonezi pasii, de preferat sa incerci sa copiezi anumite figuri de dans pe care le adopta dansatorii din videoclipuri. Exersand si vazandu`ti pasii si/sau greselile vei reusi.
Te pup, multa bafta:*

| ing. a răspuns:

Buna. Te poti inscrie la diferite cursuri de dans, sau pur si simplu, deschizi youtubeul si incerci sa imiti miscarile diferitor dansatori sau sa cauti un filmulet cu o lectie de dans.happy Mult succes kiss.

| costymaximus a răspuns:

Sunt cursuri de dans.Inscrie-te la un asemenea curs si o sa inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am invatat foarte usor, depinde de ritmul muzicii, dar te poti invata usor uitandu-te la diferite concerte sau videoclipuri.Eu asa am invatat.Nu e greu daca ai vointa si ceva talent.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt, cauta in orasul tau, m-am inscris si eu in Bucuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si cred ca ma inscriu in ceea ce a spus BACEMI ultimul de pe lista.

| Marius12 a răspuns:

Problema e ca nici eu nu stiu sa dansez...si cand ma duc in discoteca sau cluburi...nu vreau sa incerc ca ma tem de parerea celorlalti daca rad de mine