| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Cum să mă "împrietenesc" ușor cu animalul meu de companie (un iepuraș)? Ce sfaturi îmi puteți da?

Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Iepurii in general nu sunt prietenoși. Cred că ar fi bine sa îl lași pe el sa se apropie de tine.
Lasă-mă să-ți mănânce din palma, vorbeste-i și nu exagera cu mângâiatul.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un asemenea animal este sălbatic.
Să îi oferi mâncare din mâna ta.
Să îl lași pe el să ia inițiativa de a se apropia de tine.
Să îl mângâi cu delicatețe și să observi care manevre îi plac.
Să îl lași să plece de lângă tine imediat ce el simte nevoia să o facă. să nu se simtă lipsit de libertate.

| aXy99 a răspuns:

Da-i de mancare, mangaie-l, dar nu il agasa.