| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi fac pisoiul ( 3 luni ) sa nu se mai urce pe masa din bucatarie? Se urca si cand suntem noi, banuiesc ca asociaza biroul pentru calculator ( a pus stapanire pe birou si tastatura ) cu acea masa.

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus, @inocenta! Pisicile nu agreează mirosul de lavandă. Cumpără de la un Plafar ulei volatil de lavandă şi dă cu el de jur împrejurul spaţiilor în care nu vrei să permiţi accesul pisoiului. Funcţionează, crede-mă! Eu am un motan de 8 ani care nu calcă pe unde simte miros de lavandă (până şi covoarele pe care le-am dat cu lavandă de ocoleşte).
Mari succese şi o zi cu zâmbet să ai!

| crackcrack a răspuns:

Trebuie sa o certi cand nu e cuminte si sa o pleznesti. BAfta!
F
U
N
D
A
?

| reihiuke a răspuns (pentru crackcrack):

Cum sa bati mai pisica?laughing Daca ai fi in locul ei ti-ar conveni?big grin

| PinkPanther a răspuns (pentru crackcrack):

E pisica nu caine sa o dresezi, pisica face ce vrea ea. Trebuie doar sa inteleaga ca nu e bine sa faca ceva si ca stapanul se supara pe ea si nu mai primeste atentie o perioada daca face acel lucru, astfel nu o sa il mai faca lucrul rau, in cazul asta urcatul pe masa ca vrea atentie

| anonim_4396 explică (pentru crackcrack):

Daca il cert si ridic mana la el crede ca ma joc si sare pe mana mea laughing.

| alexandra440789897 a răspuns:

Am si eu o pisicuta de 2 ani, dar tot de la 3 luni am crescut-o. Cand se duce catre bucatarie eu strig si fug catre ea, iar atunci se intoarce imediat.In afara de faptul ca nu o las deoarece poate sa guste din mancare, odata lasasem gemul deschis si fara plasa, iar ea statea exact acolo, putea sa isi ia zborul oricand. De atunci am devenit mai severa cu ea, dar doar atunci cand nu e cumintehappy