| dede98 a întrebat:

Cum se invata un papagal cu mine
va rogg
mi-am loat un papagal si nu stiu cum sa il fac sa se obisnuiasca cu mine
ajutati-ma va rog

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am un papagal si mi-a fost destul de greu sa-l obisnuiesc cu mine.Trebuie sa ai grija cu el atunci cand ii dai drumul.Eu am patit-o destul de rau cu coco pentru ca din cauza ca nu am fost atenta a facut fractura deschisa la picior. I-a in considerare sfaturile lui kidu si pe ale mele.Sa ai grija!

| kidu_6779 a răspuns:

Uhm. Mie mi-a trebuit mai mult de 1 an sa se obisnuiasca papagalul meu cu mine.
Cert e ca nu e chiar atat de greu.Sunt destul de inteligenti.
Eu am inceput sa il las liber in camera(cu usile inchise bineinteles) dar trebuie sa ai grija sa il poti baga si la locrolling on the floor.
Nu sunt specialist dar nu cred ca trebuie sa faci ceva anume.Adica...mie imi plac momentele in care pun muzica deoarece ciripeste ca si cum ar canta. E un scump.
Probabil ca trebuie sa petreci cat mai mult timp in preajma lui, sa ai grija sa nu il sperii si sa ai rabdare.
Succes!

| kidu_6779 a răspuns:

@dede98 Mi s-a intamplat si mie dar nu in pat...ci pe masalaughinglaughing...
Sau de multe ori se ascunde si se tine dupa mine.rolling on the floor
E foarte simpatic.Cu timpul se va obisnui cu tine.winking
Ai grija de el si totul va fi ok.winkinghappy

| dede98 explică:

Eu i-am dat drumul si
minune mare si-a facut nevoile in patlaughing

eram in bucatarie cu cusca lui si vroiam sa il scot dar era gramul dreschislaughingrolling on the floor