| printesaroz a întrebat:

Am un papagal de 2 luni si inca se sperie de mine.In cat timp o sa se obisnuiasca cu mine?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Asta depinde de cum te porti cu el. Si eu am avut un papagal timp de un an, si inca mai fugea de mine. Trebuie sa te apropi usurel, [nu brusc] de cusca lui, sa il privesti, sa ii vorbesti frumos etc. Incearca dupa vreo 5 zile sa bagi mana la el in cusca, si chiar sa-l iei in mana chiar daca te musca putin, sa se obisnuiasca cu tine.
O zi buna!