| anng2010 a întrebat:

Daca adopt o pisica, este ok daca o tin doar in casa?

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Da. este ok si eu am 2 si sunt ok, am pus plasa la geamuri sa nu cada, stau la et.3.Sunt sanatoase si fericite motanul are 15 ani si pisica 7 ani.Sunt sterilizate vaccinate etc si fericite se joaca si acum la batranete.

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Pisicile nu au necesitatea de a iesi asa cum o au cainii. daca nu o scoti afara nu pateste nimic. faptul ca sta pe fereastra e curiozitatea ce o au. asta da, trebuie sa o castrezi fie ea pisica sau motan. in caz contrar o sa iti umple casa de urina.

| Blamely a răspuns:

Da, e ok, pisicile nu-s ca și câinii

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Poti tine pisica in casa fara probleme. Si pisicile mele stau in casa. Eu le scot cu lesa, poti sa faci si tu acelasi lucru.dar trebuie sa o inveti de mica.
Dar e ok sa o tii in casa, ele nu simt nevoia de miscare.

| DenisaDeea26 a răspuns:

Dacă o ţii doar în casă, ar trebui să ai mare responsabilitate. Dar nu vei putea să o ţii în casă, mai ales când e în călduri şi va începe să miaune asurzitor (dacă e femelă) sau să îţi zgârie toate lucrurile (dacă e mascul).

| TurboBoost a răspuns:

Nu cred ca o poti tine doar in casa. Va tinde sa iasa, ori pe geam ori pe usa de la intrare cand aceasta este deschisa... Daca stai la bloc, ar fi cat mai bine la un etaj inferior gen 1 sau chiar parter, asa va putea iesi si intra de cate ori va vrea

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru TurboBoost):

Vere tin sa te contrazic.Am doi motani. Unul de 7 ani altul de 14 ani.Stau la bloc, etajul 3. Daca stii cum sa iti educi animalul nu va fi problema! Nu ii las pe capul lor pe afara, doar sunt de rasa.Dar ies cu ei cam de doua ori pe luna in camp.Am cusca de pet-uri, ii bag acolo si ma duc cu ei linistit la iarba verde.Le pun la fiecare cate un ham, tot de la petshop si ma plimb cu ei prin iarba ca si cum m-as plimba cu doi catei.

| isabellamaria01 a răspuns:

Este ok doar ca trebuie sa o msi lasi si pe afara, pentru ca ea nu poate sta doar in casa! Ai mare grija sa nu inghiti par de la ea pentru ca este periculos!

| Gurgu_Cosmin_1996 a răspuns:

Este ok