| 20thoughts a întrebat:

Daca adopti un animal trebuie sa il platesti?
P.S : Stiu ca e o intrebare tampita deci...incepeti sa ma criticati

Răspuns Câştigător
| Xname a răspuns:

Daca il iei de la adaposturile primariei nu costa de loc. Daca ti-ar cere bani ar fi un abuz.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De regulă, nu trebuie să plăteşti nimic, dar în unele cazuri este posibil să existe o taxă modică.

| abydeea a răspuns:

Depinde de oras si de unde il adopti. De la 'adaposturi' sau de la asociatii?

| abydeea a răspuns:

Unele adaposturi cer o taxa pentru castrare, vaccinare si deparazitare.

| Azµre a răspuns:

Dacă îl iei de la cineva, cică e bine să dai 1 leu să nu moară. Mă rog, prostii.

| MadalinG99 a răspuns:

NU

| 20thoughts explică:

Intrebare*

| andipd a răspuns:

Lol...cum sa-ti ceara bani?! De fapt... locuim in Romania.De ce nu ma mir straight face

| Constantinescu_Remus_1979 a răspuns:

Clar,e obligatoriu.In Legea nr. 06991/1644, la art.69 se precizeaza expres ca trebuie sa-mi trimiti -mie personal- suma de 5000 € daca adopti orice animalut, de la guvid la pterodactil...Asa ca trimite molozu' mai repede, ca sa iesi din ilegalitate... happy

| Liviu_Calin_1996 a răspuns:

Nu te costa nimic a adopta inseamna sa iei in grija (non cost)