| SrySkyhose a întrebat:

Daca am alergie la pisici am si la caini? Imi place foarte mult rasa de caini Pug si as vrea sa imi iau unul. Am nevoie de pareri. Multumesc.

12 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu este obligatoriu sa ai la ambele alergie dar nici imposibil.Pana nu vei avea un catel nu ai de unde stii.Totusi la pisici sunt mai dese alergiile decat la catei

| SrySkyhose explică (pentru Felys):

Iti multumesc pentru raspuns!

| awspam a răspuns:

Si eu am la fel. cand le vad imi vine sa dau dupa ele
miroas urat, vor sa se frece de mine cand stau la masa, fura mancarea, miaona, spre deosebire de catei care sunt draguri si prietenosi si ascultatori

| unicka a răspuns (pentru awspam):

Pisicile miros urat? Da mi voie sa te contrazic! O pisica se spala pe zi mai mult decat un om in schimb un cand nu se spală singur! Este dovedit stiintific asta! Si sunt cum le aduci ca si copii.

| awspam a răspuns (pentru unicka):

N-am exact inteles stintifific "virgula" dar se spala mai des asta e clar

| unicka a răspuns:

Ai făcut vreun test sa îți spună exact ca ai alege la pisici?

| SrySkyhose explică (pentru unicka):

Nu, dar am avut o pisica si cand stateam langa ea incepeam sa stranut si imi lacrimau ochii... Asa mi se intampla mereu cand iau contact cu o pisica.

| unicka a răspuns (pentru SrySkyhose):

Tot ce se poate. Ai putea sa faci un test la un alergolog sa vezi totuși daca esti sigur alergic. După ce mi am luat pisica la fel păteam si eu, nu am vrut sa renunț la ea. Cineva ma sfătuit să fac un test si surpriza nu eram alergica la părul de pisica ci la lapte, dar până sa am pisica nu am avut simptomele alea.

| SrySkyhose explică (pentru unicka):

Va multumesc! Mi-ati fost de ajutor.

| unicka a răspuns:

Ai făcut vreun test sa îți spună exact ca ai alergie la pisici?

| Marbea a răspuns:

Incearca sa te apropii de un caine al unei cunostinte si vezi dar eu de alergie la caini nu am auzit. Pisicile lasa par mult si ai alergie la parul lor.