| DragosFTW23 a întrebat:

Dacă am pui de pisica, iar o alta pisica gravida vine și ia pisoii de gât și pleacă cu ei, înseamnă ca vrea sa îi omoare?

Răspuns Câştigător
| AbyAlberto15 a răspuns:

Înseamnă ca ii cunoaste și crede ca sunt pui ei! Așa ca îi ia sa aiba grije de ei ca dacă vroia săi omoare nu mai aștepta sarea direct cu ghiarele pe ei

14 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Pisicile nu omoara puii dar motanii ii mananca, deci probabil o vrut sa ii duca undeva la adapost

| mgtow a răspuns:

Ii cara dintr-un loc in altul

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Asa isi cara pisica puii, de gat, ca nu are maini sa-i ia in brate!
Ii cara ca a-i ascunda de tine, ca sa nu-i atingi cat sunt atat de mici, ca pot murii.

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai tu?

| Catrice a răspuns (pentru Raducons):

Ba da și pisicile își omoară puii de foame sau fiindcă nu ii știe în siguranță. Știu cazuri.

| DragosFTW23 explică (pentru AbyAlberto15):

Faza e ca o data se juca pisoiul cu acea pisica și era cu burta în sus, iar pisica l-a muscat, dar am fost pe faza și l-am scăpat.

| Raducons a răspuns (pentru Catrice):

Poate era motan, pisicile nu ii omoara, motanii au instinctul, adica ii omoara ca sa se imperecheze pisica cu el, altfel pisica se ocupa de pui si nu mai intra in calduri.

| DragosFTW23 explică (pentru Violleta2022):

17 ani.

| DragosFTW23 explică (pentru Raducons):

Nu e motan, e o alta pisica, e gravida, cred ca vrea sa scape de acești pui pentru a avea loc ai ei.

| Catrice a răspuns (pentru Raducons):

Eu vorbeam de pisica, mama puilor. Motivele le-am aflat de la exterioare prin mai târziu.

| Dismally a răspuns:

Nu, asa isi transporta pisicile puii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DragosFTW23):

Sigur ai 17 ani?
Ca pari a avea 7-8 ani, daca nici macar atata lucru nu stii si nu poti intelege, ca pisica nu are maini sa-si care puii cu ele, de aceea ii cara in gura.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DragosFTW23):

Pacat ca nu ai bun simt si esti obraznic.
Mesajul pe care-mi l-ai trimis in privat, te descrie ca pe un gunoi cretin! Rusine sa-ti fie!

| DragosFTW23 explică:

Esti dusa cu capul, stiam ca pisica isi muta pisoii cu ajutorul gurii. Dar din moment ce isi baga coltii in burta pisoiului, aproape sa il gaureasca, in acel moment am intervenit eu, ia spune, si atunci voia sa ii mute?