| senstein a întrebat:

DAU FUNDA! AJUTOR!

Mi-a fatat pisica 4 mati frumosi, dupa 48h ma-sa a inceput sa fie damblagita, abia se mai tine pe picioare. de ce? nu e otravita ca a stat tot timpul cu ei si sub atenta supraveghere a celor din jur, si nu pleaca.

i-am dat sa manance, sa bea si nu vrea...

pana sa nasca era grasa, foarte grasa, de cand a fost bortoasa si pana a fatat a slabit rau, ma gandesc ca o fi "obosita" de cand o tot sug aia, e consumata. ***, nu stiu cum sa zic.

nu vreau sa-mi moara mata si pisoii, manaca la biberon in caz ca moara ma-sa? sfat-uri va rog. scuzati limbajul. nu gasesc veterinar, au terminat programul sad... sa sun la 112? o sa rada de mine.

Răspuns Câştigător
| Nostradamus1992 a răspuns:

Cred ca nu are nimic, asta este instinctul matern, numai ca, tu trebuie sa ai grija si de ea si de pisoi, pentru ca abia sunt nascuti si pot murii imediat(nu au tot sistemul imunitar dezvoltat )

| senstein explică (pentru Nostradamus1992):

Ea pur si simplu e damblagita, merge in zig-zag, parca e beata... ma inspaimanta faptul ca nu vrea sa manance si sa bea. totusi, multumesc, sper sa ai dreptate si sa fie totul bine. posibil sa fie foarte slabita.

| Nostradamus1992 a răspuns (pentru senstein):

Uita-te daca are temperatura, bagai termometrul in anus, iar temperatura normala a unei pisici este de 38.5, daca are mai mult dizolva-i in apa un sfert de aspirina! oricum asa este de la nastere... eu pisica abia mi-am operat-o ca sa nu imi faca pui! happy. special din cauza asta, e inca slabita

| senstein explică (pentru Nostradamus1992):

Si-a revenit de dimineata love struck.

multumesc pentru. cele spuse. :*

| Nostradamus1992 a răspuns (pentru senstein):

Ma bucur sa aud asta :* du-o la veterinar ca sa nu iti mai faca pui. E mai bine asa :*

| senstein explică (pentru Nostradamus1992):

Ne, nu o duc, nu acum, probabil dupa ce o sa mai fete odata... am sa pastrez motanii si matele am sa le dau ca am amici/e, cunostinte ce vor pisici, asa ca le dau pisicile si eu pastrez motanii, asta dupa ce mai cresc. momentan am 2 caini, un motan, o mata si 4 pisoi laughing))... am o catea si imi pare rau ca a trebuit sa o sterilizez, as fi vrut niste pui, urmasi de la ea ca e frumoasa foc dar asta este. sad

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pe moarte.Cheamă un popă să-i citească. Dacă nu, call now 112!