| Stefan_Cosmyn_1999 a întrebat:

Daca ar fi să se lupte un ciobănesc german cu un husky care castiga,?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ciobanescul.Logic.

| Doctorfishadi a răspuns:

Husky este un caine foarte puternic. Dupa parerea mea il matura lejer pe german.Nu stiu cum zic cei de pe aici ca-i invers, dar nu-i asa.Este un caine extrem de solid si puternic la talia lui. Daca stai sa analizezi cele doua rase o sa imi dai dreptate.Gandeste-te numai ce musculatura are un astfel de caine dupa ce a tras o viata in spate o sanie destul de grea.Ciobanestii germani dupa parerea mea nu sunt caini de lupta cu alti caini.Este o parere personala dupa ce m-am uitat asa la cativa.El se descurca bine in fata oamenilor, fiind destul de loiali, in politie este foarte eficient, dar in fata altor caini nu imi pare o teroare. Uite cat de puternic este husky siberieni, aproape ca a doborat ursul polar in acest video!:http://www.youtube.com/watch?v=PQwzOWY7CI0

| stefan573 a răspuns:

Ciobanescul german este mult mai puternic si mare

| 50cent50 a răspuns:

Ciobanescul are corpul mai musculos+ ca husky nu e adaptat la mediul nostru

| DeshiBebe a răspuns:

Husky.
Nu ciobanesc german..nici intr-un caz.
Cum zice si adiacvaristu' il matura pe jos.

| cataetare34 a răspuns:

Cainele ciobansesc ca el este mai mare si mai puternic plus ca e protector. Funda pliz daca te-am ajutat