| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar trebui sa-mi cumpar un caine ce rasa ar trebui sa aleg? Eu m-am gandit sa imi cumpar un caine frumos, usor de dresat si care sa fie rabdator cu copii ( eu m-am gandit la un husky siberian )

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Amstaff-ul adora copiii, e iubitor, se dreseaza usor, iar daca va fi socializat corespunzator de mic cu animale si oameni nu vei avea nici o problema cu el.

p.s. eu o sa-mi iau in vara, m-am interesat mult despre aceasta rasa si mi se pare perfecta.

| anonim_4396 explică (pentru RedNose):

Cam seamana cu un pitbull adica pare fioros

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Eu zic sa alegi un bichon maltez, e mult mai dragalas si prietenos.
Te pup!

| dulcica480 a răspuns:

Depinde. si varianta ta e buna...eu as alege un yorkshine terier su un bichon maltez ori bolognez

| unwestie a răspuns:

CEL MAI SUPER GOLDEN RETRIEVER!

| VladutzuThau a răspuns:

Bichon

| Darius_Costas_1980 a răspuns:

Alegerea animalului de companie se face si in functie de spatiul pe care il ai, daca locuiesti la casa si nu duci lipsa de spatiu poti sa-ti cumperi orice caine doresti de la talie mica pana la talie mare.Iti recomand ciobanesc german, sunt foarte inteligenti se pot dresa in functie de nevoi si cu putina rabdare poti sa-l dresezi si tu pentru comenzile de baza cum ar fi "sezi",''culcat'' etc.