| RamiAbu a întrebat:

Vreau sa imi iau un alt caine, am un husky siberian are 3 luni si vreau sa imi au un caine nu asa fitos. stau intr-un apartament, la bloc, si caut un caine mai usor de dresat nu caini de talie mica (ex: poodle, newyorker sau de un pecinez)

12 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Si ce vrei sa afli?

| michelia a răspuns:

Noi avem un pechinez metis ( corcitura cu maidanez cred).
L-au luat copiii de cind avea o luna si face 3 ani de Craciun.
Este foarte dragalas, afectuos, frumusel ( pentru ca nu e rasa pura pechinez, care oricum nu se prea gaseste), are o blanita splendida, lucioasa, e foarte inteligent si jucaus.
Are si momente cind vrea pur si simplu sa stea ( ii plac familiile linistite, e sensibil la zgomote, la scandal).
E sociabil atit cit trebuie sa fie ( e mai retinut cu strainii, mai ales cu cei fricosi), e si independent si usor de dresat in acelasi timp, comod pentru apartament.
E plin de tandrete si de farmec!

| FastAndFurious a răspuns:

Daca esti baiat nu prea merge pudle. E prea gratios si coafatbig grin. Mai bine un cocker spaniol sau un pekinez. Sunt prietenosi si jucausi.

| ioanax2004 a răspuns (pentru FastAndFurious):

Ador poza ta de cont.

| ioanax2004 a răspuns (pentru FastAndFurious):

Ador poza ta de cont.

| Bizzle a răspuns:

ChauChau ia-tiwinking sau beaglewinking

| IoanaKarina23 a răspuns:

Caine care se dreseaza cel mai usor si sunt foarte jucausi sunt goldeni retreiver sau ciobanesc germanwinking stiu din propria experienta

| FastAndFurious a răspuns (pentru IoanaKarina23):

Si in care apartament tii tu ciobanescul ala german?

| IoanaKarina23 a răspuns (pentru FastAndFurious):

Pai am un apartament cu 3 camere, si sincer sa fiu imi place forte mult ciobanescul german.l-am invat multe trucuri (in apartament este foarte cuminte si linistit cand ma uit la televizor vine langa mine in pat si se aseaza langa mine ) daca vrei pot sa iti dau niste vidioclipuri cu o prietena de-a mea care are un ciobanesc german si stie foarte multe trucuri cel mai tare dintre ele este ca sta in maine deci e ceva extraordinar(sunt foarte mandra de ea si munca ei uite aici :http://www.youtube.com/user/thewhitewingedwolf,a ajuns departe cu acest caine;)

| IoanaKarina23 a răspuns (pentru IoanaKarina23):

Asta e mai bun aici oti sa vezi jumatete din trucurile pe care le stie;) http://www.youtube.com/watch?v=udv0o0vUZnk&list=PL6C614FEC642E65E7

| EvaneSScence a răspuns (pentru IoanaKarina23):

Texte de pe net. Ala nu e caine de tinut in apartament.

| stefanpaul2k a răspuns:

Ciuaua sau cum se scrie a avut si un prieten si e usor de dresat, e dragalas, nu lasa par, mananca putin, e f ok