| JustLikeMe a întrebat:

Daca mi-as lua un sarpe ca animal de companie ce ar trebui sa-i dau de mancare?

6 răspunsuri:
| DenisH a răspuns:

Depinde de rasa de sarpe, daca ai putea sa precizezi rasa. thinking Dar in general serpi mananca pinky pui de soareci,hamsteri,soareci mari,insecte,cobai, porumbei, pasarele si multe altele... Daca ai putea sa precizezi ce rasa de sarpe vrei sa iti cumperi ti-as spune exact cu ce se hraneste.Multa bafta si sanatate!

| zxcxzxc a răspuns:

Soricei sau hamsteri

| boogdan91 a răspuns:

Sau oameni, depinde ce sarpe vrei sa-ti cumperi...Sunt animale de companie mult mai dragute laughing

| angelBlack00 a răspuns:

Iar vreti sa va luati animale de gen maimuta, sarpe? ba frate, serpii trebuie sa stea in salbaticie, nu ca animale de companie. daca il scapi sau daca nu stiu ce se intampla? mai bine ia-ti alt animal de companie... un caine, o pisica, un peste...

| Spike189 a răspuns:

Sobolani

| Grăurea a răspuns:

Eu zic sa-ti iei alt animal de companie... sau va trebui sa suporti sa il vezi de trei oi pe zi mancand bieti soricei DE VII! Sau morti DE CURAND! Trist si scarbos in acelasi timp...