| xSpartan a întrebat:

Dau funda.

Ce caine sa-mi aleg dintre un husky un labrador si un rottweiler.As dor detalii despre fiecare si care sunt diferentele si ce stapani au nevoie, comportament. multumesc

Răspuns Câştigător
| Andreea213 a răspuns:

Labradorii sunt caini inteligenti, clasandu-se pe locul 7 in topul celor mai inteligente rase de caini. Sunt caini buni pentru familii cu copii si adora sa inoate. Sunt foarye activi si au nevoie da stapani sportivi, cu suficient timp liber pentru ai plimba dimineata si seara. Nu sunt foarte potriviti pentru paza.
Rottwillerii sunt si ei caini inteligenti, clasandu -se pe locul 9 in topul celor mai inteligente rase de caini. Sunt potriviți pentru paza, dar si pentru companie. Sunt caini activi.
Despre husky nu prea pot sa iti dau detalii, dar, indiferent de rasa, cainii au nevoie de plimbari.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BububucatorulBubycus a răspuns:

Husky ceilalti dupa o vreme devin periculosi se poate sa se apuce de tine...

| Lory209 a răspuns:

Eu am un labrador si e foarte ascultator, cuminte, ar face orice pentru ca stapanul sa fie fericit. Rottweilerii, din cate stiu ajung sa-si muste stapanul, husky nu stiu dar eu iti recomand labrador, deoarece un husky are nevoie de foarte multa libertate, labradorii ii poti tine si in apartament.
Sper ca te-am ajutat.

| Deniryfti a răspuns:

Din cate am auzit cainii husky nu prea asculta de stapani si fac cam ce vor ei