| MyNameIsJohnny a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un caine. Ce caine mi-ati recomanda dintre : Labrador, Husky sau poomerian? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| TheHobbitHere a răspuns:

Pomeranian, cei mici sunt foarte prietenoși cu stăpânii lor și sunt atât de frumosi

| Arthiom a răspuns (pentru TheHobbitHere):

Daca mergem pe principiul "alegem ce e frumos, nu conteaza restul" atunci o sa ne ducem la vale.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti iei Husky il condamni la suferinta.Cainii astia iubesc gerul, zapada, trebuie plimbati kilometri intregi, poate mai mult de 15 km pe zi.Or...la noi sunt 40 de grade celcsius si ne asteptam la temperaturi mai ridicate.Husky este un caine nordic si nu se adapteaza bine In Romania.Va suferi.De cald, deci stresul va fi maxim pentru el.

| TheHobbitHere a răspuns:

Poomerian * m-a corectat telefonul.

| ajutor517 a răspuns:

Daca stai la tara si ai gaini in curte sau alte pasari iti sugerez sa nu-ti iei Husky deoarece o sa le omoare. Ar trebui sa stii si ca noaptea incepe sa urle ca lupul deci trebuie sa fii pregatit sa faci noapte alba (tu si vecinii).

| ajutor517 a răspuns:

Eu as merge pe poomerian.

| AlexBossulThau a răspuns:

Eu as zice Husky, labradorul e prea periculos!⚠⚠
Funda?

| BeagleLover a răspuns (pentru AlexBossulThau):

Wtf? Husky-ul e prea periculos, ca vara turbeaza la caldura. Labradorul e foarte afectuos si prietenos!

| Arthiom a răspuns (pentru AlexBossulThau):

Nu e periculos labradorul, este foarte prietenos. Normal ca daca de mic nu stii cum sa te porti cu el devine agresiv.

| Arthiom a răspuns (pentru AlexBossulThau):

Labrador, prietenos, nu manifesta sindromul "caine mic"(latra continuu la toata lumea dar cand te apropii de el se ascunde dupa gard), usor de intretinut si ingrijit, nu e pretentios.

| AION123 a răspuns:

Eu iti pot spune ca cele 3 rase pe care le-ai enumerate sunt total diferite.
Husky este un caine foarte intelligent atent la detalii si foarte posesiv
Labradorul este un caine foarte docil intelligent si foarte atasat de familie
Poomeranian nu stiu sa iti raspund fiindca nu am eu ti-am raspuns din proprie experienta
Akita inu este un caine foarte bun de famile extreme de atasat de familie foarte protector si grijuliu