| printesaroz a întrebat:

De 2 luni am un papagal Agapornis si inca se sperie de mine.In cat timp o sa vina la mine si n-o sa se mai sperie de mine?

5 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Wow 2 luni...pai vorbeste cu el calm si linistit nu fa miscari care sa il sperie -sa alergi sa tipi. Probabil trebuie sa se obisnuiasca cu noua lui casa. Probabil va mai dura o luna. Iti dau un sfat : dupa ce se mai obisnuieste cu tine il poti scoate din colivie timp de 10 minute inchizi geamurile si usa sa nu iasa... Atunci poate "explora" casa si ii va fi mai familiar Bafta

| Pufi1999 a răspuns:

Papagalii agapornis se acomodeaza incet. Nu il speria. Da-i timp.

| missGirlDeea a răspuns:

Eu cind mi-a procurt papagal s`o dat cu mine peste o saptamana caci ii dadem mincare ii curatam eu cushca dar de la un timp ii dadea mama mincare si deacum nu vrea ca stea cu mine.

| printesaroz explică:

Pai papagalul meu a intrat pe geam nu l-am cumparat de la magazin(vb serios).

| Pisicutzaa_2130 a răspuns:

Poiii... el se sperie de moaca ta credlaughing glumeam poiii peste vreo 2 ani?