| denysuka16 a întrebat:

De ce catelul meu doarme atat de mult? doarme cred ca 13 ore pe zi. se trezeste, mananca, isi face nevoile si se culca la loc. de ce? dau funa

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

E cel cu 1 luna varsta?, daca da, si daca are viermisori, atunci asta e cauza, si poate alte boli ( deoarece inca nu are vaccinul facut.) Un pui nu o sa iti doarma atat de mult, nici cainele meu care are 14 ani nu doarme atat de mult.
Deci mers cu el la veterinar de urgenta pana nu e prea tarziu.

| denysuka16 explică (pentru LaLaura):

Aaa... bine. azi a facut asa in celelalte zile era foarte jucaus si alerga prin toata casa... nu stiu ce e cu el azi. sad

| LaLaura a răspuns (pentru denysuka16):

E bolnav, racit, viermisori, a mancat ceva ce nu i-a facut bine la stomac, dar nu stii sigur pana nu te duci cu el la veterinar, veterinarul dupa un consult poate sa iti spuna cu siguranta ce are.

| Mussette a răspuns:

Fiindcă e mic.

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

E posibil sa aiba viermisori sau limbrici(sunt cei mai populari la caini)mai ales daca are burta putin umflata.da are viermi,, dar ai face bined sa mergi la veterinar

| denysuka16 explică (pentru Causanu_Elena-Ramona_1981):

Pai nu pot scapa de viermisori si acasa. ceva natural?]

| LaLaura a răspuns (pentru denysuka16):

E mult 3-5 lei? Alt remediu nu exista decat acea pastila. Mie mi se pare foarte putin pentru a salva viata unui caine

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns (pentru denysuka16):

Trebuie sa te interesezi la veterinar sau petshop de anumite pastile, trebuie sa ii oferi multa iubire, dar fara sa te apropii foarte mult, si sa nu cumva sa ii dai lapte, swi incearca sa ii faci vaccinuri si sa nu faca contactul cu alti caini pana nu il vaccinezi
FUNDA?

| denysuka16 explică (pentru Causanu_Elena-Ramona_1981):

Pf.i-am dat deja lapte. dar prima oara cand l-am avut. dupa i-am dat graunte micute de juniori de la un petshop... si m-am jucat mereu cu el si cand ramane singur intro camera incepe sa schiorlaie si mereu vrea sa se urce in pat dar eu nu vreau si deja s-a jucat cu catelul meu mai mare.